Wymagający test Wisły Kraków na zgrupowaniu w Warce. Gole Drzazgi i Boguskiego

Krzysztof Kawa
Rafał Boguski
Rafał Boguski Andrzej Banas / Polska Press
W sparingu rozegranym na zgrupowaniu w Warce piłkarze Wisły Kraków pokonali Radomiaka Radom 2:1 (1:1).

Beniaminek I ligi postawił krakowianom solidne wymagania i musieli się oni sporo napracować, by uzyskać korzystny wynik. Już w 11. minucie prowadzenie dla Radomiaka uzyskał Rafał Makowski. Wychowanek Legii Warszawa (później też gracz Zagłębia Sosnowiec) trafił w okienko bramki z ok. 20 metrów. Wyrównał jeszcze przed przerwą Krzysztof Drzazga, kopiąc z woleja piłkę zagraną w pole karne przez Emmanuela Kumaha.

Okazje na zmianę wyniku miały obie strony. Wśród wiślaków sporą aktywność w tym względzie przejawiał Vullnet Basha, który po kolejnym zagraniu Kumaha chybił minimalnie.

Testowany 20-latek z Piasta Żmigród Szymon Stasik, który pojawił się na boisku w drugiej połowie też miał szansę na zdobycie gola, ale w dogodnej sytuacji uderzył obok słupka. W końcu prowadzenie Wiśle dał Rafał Boguski po technicznym strzale.

Radomiak Radom w środę, 26 czerwca, rozegrał mecz sparingowy z Wisłą Kraków. W pojedynku, który odbył się na terenie ośrodka Sielanka w Warce ekipa z ekstraklasy wygrała 2:1. Zobaczcie naszą galerię zdjęć z tego meczu!

Radomiak Radom - Wisła Kraków. Sparing w Warce [ZDJĘCIA]

Bramkarze Michał Buchalik i Kacper Chorążka są na razie traktowani przez trenera Macieja Stolarczyka bardzo sprawiedliwie. Dostali szansę gry w identycznym przedziale czasowym i mogli się wykazać, bo rywale nie próżnowali. Mają o co walczyć, bo bardzo realny jest transfer za granicę Mateusza Lisa. Golkipera numer 1 Wisły nie ma w Warce, gdyż odpoczywa po turnieju Euro U-21, w którym był wprawdzie zawodnikiem rezerwowym, ale brał udział w zgrupowaniu przed wyjazdem do Włoch i we wszystkich zajęciach podczas mistrzostw Europy.

Dodajmy, że Wisła oficjalnie potwierdziła informacje, iż były dyrektor sportowy Arkadiusz Głowacki pozostaje w klubie jako dyrektor działu skautingu. Został zarazem jednym z członków odpowiadającego za transfery komitetu sportowego, w skład którego wchodzą także trener Maciej Stolarczyk oraz zarząd i delegat rady nadzorczej.

Wisła Kraków - Radomiak Radom 2:1 (1:1)
Bramki:
0:1 Makowski 11, 1:1 Drzazga 34, 2:1 Boguski 87.
Wisła: Buchalik - Burliga, Wasilewski, Klemenz, Grabowski - Basha, Plewka - Drzazga, Savicević, Kumah - Brożek.
II połowa: Chorążka - Niepsuj, Janicki, Hoyo-Kowalski, Pietrzak - Boguski, Szot - Mak, Wojtkowski, Stasik - Bałaniuk.

Wisła Kraków. Kadra na wiosnę 2020. Piłkarze "Białej Gwiazdy...