WYNALAZKI, które zmieniły ŚWIAT. Wyobrażasz sobie jeszcze...

WYNALAZKI, które zmieniły ŚWIAT. Wyobrażasz sobie jeszcze życie bez technologii?

TK

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Dzień Tesli okazją do sporzenia na wynalazki, które zmieniły świat. Wyobrażasz sobie życie bez nich?

Dzień Tesli okazją do sporzenia na wynalazki, które zmieniły świat. Wyobrażasz sobie życie bez nich? ©pixabay.com

Dzień Tesli, który wypada 10 lipca, to okazja do spojrzenia szerzej na wynalazki, które nazwać można krokami milowymi w historii ludzkości. Nikola Tesla, inżynier i wynalazca serbskiego pochodzenia, za którym stoją takie urządzenia do wytwarzania i wykorzystania prądu przemiennego jak m. in. silnik elektryczny, dynamo rowerowe, czy bateria słoneczna. Ponadto pomysłem serbskiego wynalazcy była konstrukcja maszyny, mogącej za pośrednictwem radiowego sterowania, wykonywać czynności automatycznie. Jakie wynalazki zmieniły nasze życie i czy jeszcze je dostrzegamy, czy już tak głęboko weszły w naszą codzienność, że korzystanie z nich staje się niemal odruchem bezwarunkowym? Zobacz w galerii.
Dzień Tesli okazją do sporzenia na wynalazki, które zmieniły świat. Wyobrażasz sobie życie bez nich?

Dzień Tesli okazją do sporzenia na wynalazki, które zmieniły świat. Wyobrażasz sobie życie bez nich? ©pixabay.com

Żyjąc w świecie skomunikowanym ze sobą tak bardzo, jak nigdy dotąd, możemy bez żadnych ograniczeń korzystać z dobrodziejstw komunikacji niemal z całym światem. Galopująca technologia i innowacje, mające podnosić standard naszego życia, towarzyszą nam tak naprawdę na każdym kroku.Poczynając od smartfona, który daje bardzo szerokie możliwości komunikacyjno-organizacyjne, staje się rzeczą, która zna nas i nasze preferencje lepiej niż niejedna bliska osoba, przez roboty domowe, samochody elektryczne, po wynalazki ratujące ludzkie życie.


Inteligentny sprzęt i najnowocześniejsze technologie rozwijają się w niezwykle szybkim tempie. W 2018 roku sztuczna inteligencja staje u podstaw wielu gadżetów i usług, które niejednokrotnie sprawiają, że granica między maszyną, a człowiekiem, staje się coraz mniej zauważalna.

Jak pisał niegdyś Marshall McLuhan, kanadyjski wizjoner -
Technologie to rozszerzenie możliwości ludzkiego ciała.Często jednak to na jej barki zrzucamy planowanie bardzo wielu rzeczy. Jest to bardzo komfortowe, ale warto zachować umysł w stanie czujności

Rozwój technologii, i coraz śmielej poczynający sobie trend na rynku światowym, czyli Internet Rzeczy (Internet of Things), który rokrocznie zwiększa liczbę urządzeń pomagających użytkownikom w rozwiązywaniu problemów życia codziennego, czy problemów społecznych. Powstają aplikacje monitorujące ruch drogowy, stan zdrowia, czy pomagają usprawnić organizację codzienności w gospodarstwie domowym.Korzystając z tych wszystkich dobroci warto pamiętać o balansie między życiem, a technologią. Wszak koło kręci się dalej.

A ty bez jakiej zdobyczy technologicznej nie wyobrażasz sobie życia?

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo