Wyniki polonijnych zmagań

ZC
Trofea tegorocznych igrzysk Fot. Zdzisław Chmiel
Trofea tegorocznych igrzysk Fot. Zdzisław Chmiel
VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne

Trofea tegorocznych igrzysk Fot. Zdzisław Chmiel

Biathlon

MĘŻCZYŹNI (kat. II - junior 14-18)

1. Tomasz Edwin (Litwa) 06.54,0

2. Krzysztof Mikielewicz (Litwa) 07.13,6

3. Adam Mikielewicz (Litwa)08.37,6

KOBIETY (kat. II - junior 14-18)

1. Karolina Banel(Litwa) 9.07,3

2. Ewa Tomaszewicz (Litwa) 11. 02,3

3. Elimra Cmokunowa (Litwa) 11. 24,8

MĘŻCZYŹNI (kat. III - senior 19-29)

1. Jerzy Lewko (Litwa) 10.41,6

2. Jakub Martynek (Czechy) 11. 24,4

3. Wiktor Adomajtis (Litwa) 11. 33,4

KOBIETY (kat. III - senior 19-29)

1. Renata Szpryc (Czechy) 10.04,0

2. Beata Kawulok (Czechy) 10.24,7

3. Iwona Wobalis (Litwa) 13. 12,4

MĘŻCZYŹNI (kat. IV - Masters 30-42)

1. Robert Konderla (Czechy) 13. 40,2

2. Lucjan Raszka(Czechy) 14.37,7

3. Łukasz Suszka (Czechy) 15.07,7

KOBIETY (kat. IV - Masters 30-42)

1. Regina Kozłowska(Litwa) 12. 45,2

2. Jadwiga Trybocka(Litwa) 14.51,6

3. Monika Podolak (Kanada) 14.51,6

MĘŻCZYŹNI (kat. V - Oldboy 43-54)

1. Marian Kaczanowski (Litwa) 7.12,9

2. Józef Iwan (USA) 7.34,2

3. Zbysiek Skrabal (Czechy) 7.45,2

KOBIETY (kat. V - Old boy 43-54)

1. Jadwiga Juniewicz (Litwa) 7.09,2

2. Fideia Baksheeva(Rosja) 8.29,7

3. Halina Kaczanowska (Litwa) 15.11,9

MĘŻCZYŹNI (kat. VI - Nestor 55-64)

1. Bronisław Kaczanowski (Litwa) 5.45,1

2. Roman Sikora(Czechy) 6.03,9

3. Janusz Pauli (Austria) 6.29,7

KOBIETY (kat. VI - Nestor 55-64)

1. Anna Nyderek(Kanada) 11. 05,8

2. Janina Sałatanowicz (Litwa) 16.28,7

Slalom gigant

Kobiety-kat.I dzieci (do 13 lat)

1. Małgorzata Cygoń (Estonia) 51,04

2. Łucja Suszka (Czechy) 54,00

3. Magdalena Ptasiński (Szwecja) 1. 08,93

Kobiety-kat.II Junior (14-18)

1. Daniela Ćmiel (Czechy) 53,69

2. Arina Shumskaya (Rosja) 54,83

3. Wiktoria Ptasiński (Szwecja) 57,63

Kobiety-kat.III Senior (19-29)

1. Katarzyna Kantor (Czechy) 49,15

2. Zuzanna Samiec (Czechy) 51,55

3. Nina Paddock (kanada) 54,24

Kobiety -kat. IV Master (30-42)

1. Karin Farna (Czechy) 56,74

2. Anna David (Węgry) 1. 00,66

3. Gabriela Niedoba (Czechy) 1. 03,49

Kobiety -kat.V Old Girl (43-54)

1. Małgorzata Zalewski (USA) 55,77

2. Marianna Wojciechowska (Belgia) 57,22

3. Magdalena Chowaniec (USA) 58,21

Kobiety -kat.VI Nestor (55-64)

1. Zofia Molin (USA) 1. 04,33

2. Małgorzata Zimny (Szwecja) 1. 11,70

3. Bożena Smolec (Szwecja)01. 12,91

Kobiety-kat.VII Nestor + (powyżej 64 lat)

1. Maria Sykut (Kanada) 1. 25,17

2. Barbara Kosek (Austria) 1. 39,12

Mężczyźni -kat.I dzieci (do 13 lat)

1. Konrad Branwhite (Belgia) 59,06

2. Stasis Klejnas (Rosja) 1. 02,62

3. Łukasz Ćmiel (Czechy) 1. 03,79

Mężczyźni -kat.II Junior (14-18)

1. Paweł Pyszko (Czechy) 47,86

2. Tadeusz Martynek (Czechy) 48,17

3. Adam Farny (Czechy) 50,09

Mężczyźni -kat.III Senior (19-29)

1. Maciej Bartman (USA) 45,52

2. Marcin Czudek (Czechy) 45,86

3. Paul Mazur (Kanada) 45,87

Mężczyźni -kat.IV Master (30-42)

1. Bartek Witke (USA) 45,73

2. Mariusz Kluś (USA) 46,65

3. Machael Łobodziński (Kanada) 47,36
Mężczyźni -kat.V Old Boy (43-54)

1. Franciszek Dziechciowski (USA) 47,27

2. Jacek Maludziński (Kanada)48,82

3. Piotr Madrzyk (USA) 49,01

Mężczyźni -kat.VI Nestor (55-64)

1. Andreas Golec (Niemcy) 46,50

2. Roman Rafa (Niemcy) 46,72

3. Waldemar Urzędowski (Kanada) 49,86

Mężczyźni-kat.VI Nestor + (powyżej 64 lat)

1. Andrzej Mach (USA) 52,66

2. Maciej Muran (Kanada) 53,60

3. Bronisław Trzebunia (USA) 56,01

Short-track

Mężczyźni kat. I (250 m) Dzieci (do lat 13)

1. Władysław Chrul (Rosja) 38,33

2. Bogdan Stasenko (Ukraina) 45,67

3. Grzegorz Molin (Czechy) 48,90

Mężczyźni kat. II Junior (14-18)

1. Jacob Wojtan (Kanada) 27,60

2. Damian Szurowski(Szwecja) 29,16

3. Henryk Molin (Czechy) 38,08

Mężczyźni kat. III Senior (19-29)

1. Marcin Czudek (Czechy) 38,92

2. Marek Bajusz (Czechy) 39,36

3. Martin Wangełow (Bułgaria) 39,63

Mężczyźni kat. IV Master (30-42)

1. Jarosław Dubicki (Kanada) 28,26

2. Robert Szafranowski (Kanada) 30,42

3. Wojciech Szurowski (Szwecja) 40,72

Mężczyźni kat. V Old Boy (43-54)

1. Jacek Maludziński (Kanada) 28,22

2. Józef Mikrut (Kanada) 30,52

3. Stanisław Janik (Kanada) 31,64

Mężczyźni kat. VI Nestor (55-64)

1. Grzegorz Dąbrowski (Kanada) 28,66

2. Jerzy Walczak (Szwecja) 32,11

3. Marek Wilkus (Wlk. Brytania) 34,41

Mężczyźni kat. VII Nestor + (pow. 65)

1. Adam Zimny (Szwecja) 47,15

2. Piotr Ostrowski (Szwecja) 53,27

Kobiety kat. III Senior (19-29)

1. Katarzyna Kantor (Czechy) 41,95

2. Anna Rabkowska (Litwa) 51,50

3. Zuzanna Samiec (Czechy) 54,95

Kobiety kat. IV Master (30-42)

1. Ewelina Kasko (Białoruś) 44,57

2. Anetha Brandin (Szwecja) 51,83

3. Halina Gryniewicz (Litwa) 1. 26,69

Kobiety kat. V Old Girl (43-54)

1. Olga Roseino (Rosja) 43,90

oraz Irena Molin (Czechy) 43,90

3. Alla Anufrieva (Rosja) 1. 04,98

4. Lidia Stajenko (Ukraina) 1. 06,98

Kobiety kat. VI Nestor (55-64)

1. Elisabeth Brandin (Szwecja) 1. 00,42

2. Krystyna Arnaner (Szwecja) 1. 00,42

3. Barbara Milczewa-Bieniek (Bułgaria) 1. 18,97

Kobiety kat. II (450m) Junior (14-18)

1. Agnieszka Matusiewicz (Litwa) 1. 56,92

Kobiety kat III Senior (19-29)

1. Anna Rabkowska (Litwa) 1. 48,12

2. Ana Smirnova (Rosja) 1. 49,76

3. Julia Lavonina (Rosja) 2. 14,38

Kobiety kat. IV Master (30-42)

1. Anetha Brandin (Szwecja) 1. 30,91

2. Ewelina Kasko (Białoruś) 1. 33,97

3. Halina Gryniewicz (Litwa) 2. 50,63

Kobiety kat. V Old Girl (43-54)

1. Olga Rosseyno (Rosja) 1. 41,18

2. Irena Molin (Czechy) 1. 56,21

3. Alla Anufrieva (Rosja) 2. 08,85

Kobiety kat. VI Nestor (55-64)

1. Krystyna Arnaner (Szwecja) 2. 15,03

2. Elisabeth Brander (Szwecja) 2. 32,50

3. Barbara Milczewa- Bieniek (Bułgaria) 2. 49,06

Mężczyźni kat I Dzieci (do lat 13)

1. Władysław Chrul (Rosja) 1. 20,40

2. Bogdan Strasenko (Ukraina) 1. 28,50

3. Grzegorz Molin (Czechy) 1. 32,28

Mężczyźni kat. II Junior (14-18)

1. Jacob Wojtan (Kanada) 58,67
2. Damian Szurowski (Szwecja) 59,53

3. Henryk Molin (Czechy) 1. 11,02

Mężczyźni kat. III Senior (19-29)

1. Martin Wangełow (Bułgaria) 1. 27,16

2. Daniel Szyrc (Czechy) 1. 38,53

Mężczyźni kat. IV Master (30-42)

1. Jarosław Dubicki (Kanada) 50,65

2. Robert Szafranowski (Kanada) 1. 07,66

3. Wojciech Szurowski (Szwecja) 1. 21,13

Mężczyźni kat. V Old Boy (43-54)

1. Józef Mikrut (Kanada) 1. 03,97

2. Jacek Maludziński (Kanada) 1. 04,21

3. Stanisław Janik (Kanada) 1. 04,48

Mężczyźni kat. VI Nestor (55-64)

1. Grzegorz Dąbrowski (Kanada) 58,17

2. Zbigniew Palka (Kanada) 1. 01,15

3. Jerzy Walczak (Szwecja) 1. 07,37

Mężczyźni kat. VII Nestor + (pow. 65)

1. Adam Zimny (Szwecja) 1. 35,20

2. Piotr Ostrowski (Szwecja) 1. 49,70

Łyżwiarstwo, wielobój

Kobiety kat. I Dzieci (do 13 lat)

1. Beata Ratuszyńska (Ukraina)114,97

Kobiety kat. II Junior (14-18)

1. Agnieszka Matusiewicz (Litwa) 101,74

2. Irena Ratycz (Ukraina) 120,47

Kobiety kat. III Senior (19-29)

1. Anna Rabkowska (Litwa) 81,47

2. Leokadia Awiżeń (Litwa) 92,48

3. Julia Lavonina (Rosja) 97,6

Kobiety kat. IV Master (30-42)

1. Ewelina Krasko(Białoruś) 69,83

2. Anetha Brandin (Szwecja) 79,09

3. Oksana Juszko(Ukraina) 88,31

Kobiety kat V Old Girl (43-54)

1. Barbara Raresi(USA) 65,78

2. Irena Molin(Czechy) 80,03

3. Wiga Anderson(Litwa) 85,83

Kobiety kat. VI Nestor (55-64)

1. Janina Husch (Niemcy) 102,59

2. Elisabeth Brandin (Szwecja) 113,21

Mężczyźni kat. I Dzieci (do 13 lat)

1. Vladyslav Chrul(Rosja) 61,96

2. Sviatoslaw Noviczenkov (Rosja) 77,64

3. Grzegorz Molin(Czechy) 81,76

Mężczyźni kat. II Junior (14-18)

1. Damian Szurowski (Szwecja) 50,48

2. Henryk Molin (Czechy) 58,09

3. Andriey Prawdin (Rosja) 66,24

Mężczyźni kat. III Senior (19-29)

1. Gediminas Maslauskas (Litwa) 51,07

2. Rokas Parangowski (Litwa) 52,03

3. Tomasz Waszkiewicz (Litwa) 52,7

Mężczyźni kat. IV Master (30-42)

1. Robert Szafranowski (Kanada) 52,9

2. Savlius Lynikas (Litwa) 53,35

3. Robert Federowicz (Litwa) 54,7

Mężczyźni kat. V Old Boy (43-54)

1. Wiktor Uściło (Litwa) 57,81

2. Józef Mikrut (Kanada) 58,85

3. Romuald Grzybowski (Litwa) 59,34

Mężczyźni kat VI Nestor (55-64)

1. Zbigniew Palka (Kanada) 56,4

2. Jerzy Walczak (Szwecja) 56,79

3. Marek Hopko (Niemcy) 72,87

Biegi narciarskie długie

Kobiety kat. I Junior do lat 13

1. Małgorzata Konderla (Czechy) 20.38,1

Kobiety kat. II Junior (14-18)

1. Karolina Banel(Litwa) 9.31,7

2. Elmira Cmokunowa (Litwa) 10.53,1

3. Ewa Tomaszewicz (Litwa) 11. 04,4

Kobiety kat. III Senior (19-29)

1. Beata Kawulok(Czechy) 7.46,5

2. Magdalena Kluz(Czechy) 9.47,3

3. Aneta Kaczanowska(Litwa)11. 40,2

Kobiety kat. IV Master (30-42)

1. Jadwiga Trybocka (Litwa) 9.26,2

2. Monika Podolak (Kanada)10.48,1

3. Gabriela Ćmiel (Czechy) 10.58,8

Kobiety kat. V Old Girl (43-54)

1. Jadwiga Juniewicz (Litwa) 10.35,7

2. Fideia Baksheeva(Rosja) 10.38,4
3. Natalia Kopecka(Rosja) 13. 25,2

Kobiety kat. VI Nestor (55-64)

1. Anna Nyderek(Kanada) 13. 30,1

Mężczyźni kat. I Junior (do lat 13)

1. Radek Suszka(Czechy) 11. 04,9

Mężczyźni kat. II Junior (14-18)

1. Krzysztof Mikielewicz (Litwa) 15.32,8

2. Maciej Mikielewicz (Litwa) 15.59,3

3. Radosław Aleksandrow (Litwa) 17.16,7

Mężczyźni kat. III Senior (19-29)

1. Jakub Martynek (Czechy) 14.27,1

2. Wiktor Adomajtis (Litwa) 15.26,6

3. Tomasz Cyhan (Czechy) 16.46,0

Mężczyźni kat. IV Master (30-42)

1. Robert Konderla (Czechy) 16.05,9

2. Łukasz Suszka (Czechy) 18.17,7

3. Lucjan Raszka (Czechy) 19.38,0

Mężczyźni kat. V Old boy (43-54)

1. Marian Kaczanowski (Litwa) 14.47,8

2. Władysław MArtynek (Czechy) 15.47,2

3. Andrzej Krygowski (USA) 16.27,6

Mężczyźni kat. VI Nestor (55-64)

1. Bronisław Kaczanowski (Litwa) 16.55,9

2. Bolesław Szramek (Kanada) 18.45,0

3. Roman Sikora (Czechy) 19.03,8

Mężczyźni kat. VII Nestor+ (pow. 65)

1. Henryk Skaldin (Szwecja) 20.44,6

2. Jerzy Walentynowicz (Szwecja) 27.46,5

Kombinacja alpejska

Kobiety. kat. I dzieci (do 13 lat)

1. Łucja Suszka(Czechy) 2. 15,15

kat. II Junior (14-18)

1. Daniela Ćmiel (Czechy) 2. 19,87

2. Wiktoria Ptasiński (Szwecja) 2. 32,92

3. Monika Mazur(Kanada) 2. 34,50

Kat. III Senior (19-29)

1. Zuzanna Samiec (Czechy) 2. 03,14

2. Katarzyna Kantor (Czechy)02. 03,37

3. Nina Paddock(Kanada)02. 16,79

Kat. IV Master (30-42)

1. Karin Farna (Czechy) 56,74

2. Anna David (Węgry) 2. 33,82

3. Gabriela Niedoba (Czechy) 2. 48,67

kat. V Old Girl (43-54)

1. Małgorzata Zalewski (USA) 2. 16,72

2. Marianna Wojciechowska (Belgia) 2. 24,92

3. Magdalena Chowaniec (USA) 2. 29,87

kat. VI Nestor (55-64)

1. Ewa Nazepa (Węgry) 1. 33,11

2. Zofia Molin(USA) 2. 39,67

3. Krystyna Arnander (Szwecja) 3. 58,32

kat. VII Nestor+ (pow. 64)

1. Maria Sykut(Kanada) 1. 25,17

Mężczyźni, kat. I - Dzieci (do 13 lat)

1. Konrad Branwhite (Belgia) 2. 28,37

2. Łukasz Ćmiel (Czechy) 2. 52,87

3. Jakub Łysek (Czechy) 3. 08,63

kat. II - Junior (14-18)

1. Paweł Pyszko(Czechy) 1. 54,61

2. Tadeusz Martynek (Czechy) 1. 55,45

3. Adam Farny (Czechy) 2. 03,92

kat. III - Senior (19-29)

1. Szymon Gąsienica-Daniel (USA) 1. 47,82

2. Marcin Czudek (Czechy) 1. 48,37

3. Maciej Bartman (USA) 1. 48,80

kat. IV - Master (30-42)

1. Bartek Witke(USA)1. 50,58

2. Mariusz Klus(USA) 1. 53,85

3. Michael Łobodziński (Kanada) 1. 56,96

kat. V - Oldboy (43-54)

1. Franciszek Dziechciowski (USA) 1. 57,31

2. Tadeusz Farny (Czechy) 2. 04,22

3. Romuald Bogacewicz (Kanada) 2. 04,36

kat. VI - Nestor (55-64)

1. Andreas Golec (Niemcy) 1. 52,78

2. Roman Rafa (Niemcy) 1. 53,94

3. Waldemar Urzędowski (Kanada) 1. 57,08

kat. VII - Nestor+ (pow. 65)

1. Andrzej Mach(USA) 2. 15,71

2. Maciej Muran(Kanada) 2. 17,34

3. Piotr Kluzik(Niemcy) 2. 20,62

Snowboard

Mężczyźni kat. I Dzieci (do 13 lat)
1. Vladyslav Chrul (Rosja) 44,25

kat. II Junior (14-18)

1. Paweł Pyszko(Czechy) 33,25

kat. III Senior (19-29)

1. Daniel Podeszwa (Czechy) 32,29

2. Mateusz Piekutowski (Hiszpania) 32,38

3. Krystian Brudek (Kanada)37,25

kat. IV Master (30-42)

1. Adam Kurzawa(Kanada) 33,47

2. Janusz Kozicki(Kanada)37,89

kat. V Oldboy (43-54)

1. Andrzej Pochron (Kanada) 33,53

2. Bogdan Starszyk(Kanada) 35,51

3. Siergiusz Romanyuk (Białoruś) 35,53

kat. VI Nestor (55-64)

1. Jerzy Stolarz(Kanada) 27,72

2. Wiaczesław Kuzmin (Białoruś) 37,09

3. Jacek Kędzierski (Niemcy) 37,97

kat. VII Nestor+ (pow. 65)

1. Piotr Ostrowski(Szwecja)00.41,54

2. Henryk Ziemek(Finlandia)01. 11,23

Kobiety kat. III Senior (19-29)

1. Marianna Boros (Węgry) 36,24

2. Shannon Bell( Kanada) 37,76

3. Alicja Kiriczenko(Rosja) 59,53

kat. IV Master (30-42)

1. Karolina Romanek(Węgry)1. 09,91

2. Anna David (Węgry) 2. 17,26

kat. V Oldgirls (43-54)

1. Olga Rosseyno(Rosja) 47,74

2. Danusia Gajlewicz Gołąb (Hiszpania) 3. 51,89

kat. VI Nestor (55-64)

1. Stefania Kędzierska (Niemcy) 57,59

Carving

Kobiety kat. I Dzieci (do 13 lat)

1. Łucja Suszka (Czechy) 51,69

2. Małgorzata Cygoń (Hiszpania) 53,36

3. Ida Monus (Węgry) 1. 18,43

Kat. II Junior (14-18)

1. Daniela Ćmiel (Czechy) 53,18

2. Arina Shumskaya (Rosja) 55,26

3. Jolanta Niedoba (Czechy) 57,52

Kat. III Senior (19-29)

1. Katarzyna Kantor (Czechy) 48,19

2. Zuzanna Samiec (Czechy) 48,84

3. Beata Kis (Węgry) 1. 03,52

Kat. IV Master (30-42)

1. Karina Farna (Czechy) 54,84

2. Gabriela Niedoba (Czechy) 1. 02,38

3. Anna David (Węgry) 1. 03,36

Kat. V Oldgirl (43-54)

1. Małgorzata Zalewski (USA) 52,25

2. Magdalena Chowaniec (USA) 55,59

3. Astrid Pauli (Austria) 55,62

Kat. VI Nestor (55-64)

1. Zofia Molin (USA) 1. 03,00

2. Alicja Kis (Węgry) 1. 12,16

3. Bogumiła Mazur (Austria) 1. 22,51

Kat. VII Nestor+ (pow. 65)

1. Maria Skut (Kanada) 1. 34,70

Mężczyźni kat. I Dzieci do 13 lat

1. Konrad Branwhite (Belgia) 58,21

2. Stasis Klejnas (Rosja) 1. 01,52

3. Stanisław Davictan (Rosja) 1. 02,18

Kat. II Junior (14-18)

1. Tadeusz Martynek (Czechy) 45,95

2. Paweł Pyszko (Czechy) 46,63

3. Adam Farny (Czechy) 50,11

Kat. III Senior (19-29)

1. Szymon Gąsienica -Daniel (USA) 44,69 Marcin Czudek (Czechy) 44,69

3. Stefan Urzędowski (Kanada) 44,91

Kat. IV Master (30-42)

1. Bartek Witke (USA) 44,60

2. Mariusz Klus (USA) 45,99

3. Martin Spański (Kanada) 48,84

Kat. V Oldboys (43-54)

1. Franciszek Dziechciowski (USA) 47,18

2. Tadeusz Farny (Czechy) 47,91

3. Romuald Bogaczewicz (Kanada) 47,94

Kat. VI Nestor (55-64)

1. Roman Rafa (Niemcy) 47,09

2. Jerzy Stolarz (Kanada) 48,26

3. Waldemar Urzedowski (Kanada) 50,28

Kat. VII Nestor+ (pow. 65)

1. Piotr Kluzik (Niemcy) 54,62

2. Andrzej Mach (USA) 54,85

3. Bronisław Trzebunia (USA) 56,69

(ZC)

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie