Wyrachowany „Kolejorz” [WIDEO]

(BK)
Piłka nożna. Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Videotonem Szekes-fehervar 1:0 (0:0) i pewnie awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu obu drużyn w Poznaniu „Kolejorz” też był górą. Wygrał 3:0.

Podopieczni trenera Macieja Skorży zagrali wczoraj wyrachowany futbol. W pierwszej połowie przeważali Węgrzy, ale mistrzowie Polski mądrze się bronili i zachowali czyste konto, mimo że rywale stworzyli sobie kilka okazji na uzyskanie prowadzenia. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

Lech Poznań w fazie grupowej Ligi Europy. Mistrz Polski przypieczętował awans na Węgrzech (lektor)

Źródło: Press Focus

W drugiej połowie Lech nadal grał spokojnie. Węgrzy z każdą minutą zdawali się tracić nadzieję, że będą w stanie cokolwiek w tej rywalizacji jeszcze zmienić. W dodatku w 57. min po jednej z akcji poznaniacy zdobyli prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. Gola strzelił ładnym i precyzyjnym uderzeniem z woleja Tomasz Kędziora.

Lech grupowych rywali w Lidze Europy pozna dzisiaj. Nie wiadomo natomiast, czy do gry w tych rozgrywkach przystąpi z Karolem Linetty’m. Ten w ostatnim dniach przebywał w Belgii, gdzie ogladał m.in. mecz Club Brugge z Manchesterem United w ramach eliminacji Ligi Mistrzów. Linetty do Belgii nie pojechał jednak w celach turystycznych. Brugia jest zainteresowana pozyskaniem Polaka, ale na razie nie osiągnięto porozumienia i Linetty wrócił do kraju. Czy temat jeszcze powróci, przekonamy się już niebawem.

Mecz Legia Warszawa – Zoria Ługańsk zakończył się po zamknięciu numeru.