Wyrok jawny, uzasadnienie tajne

Wyrok jawny, uzasadnienie tajne

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

PROCES. Publicystka Joanna Najfeld została wczoraj uniewinniona przez Sąd Rejonowy w Warszawie w procesie karnym, który wytoczyła jej Wanda Nowicka, szefowa Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.
- Sąd przyznał, że mówiłam prawdę, stwierdzając, że Wanda Nowicka jest na liście płac przemysłu antykoncepcyjno-aborcyjnego. Można i należy tę informację rozpowszechniać. Wanda Nowicka kandyduje dziś do Sejmu, jako obywatele mamy prawo wiedzieć, co to za osoba i czyje interesy reprezentuje. Można i należy mówić głośno o przemyśle aborcyjnym i jego PR-owym ramieniu udającym oddolną działalność społeczną - skomentowała Joanna Najfeld, m.in. współautorka głośnej książki "Agata. Anatomia manipulacji".

Na wniosek Wandy Nowickiej proces toczył się z wyłączeniem jawności. Z tego powodu nie wolno też cytować uzasadnienia wyroku. Ci, którzy go słyszeli twierdzą, że był dla oskarżyciela druzgoczący. - Ten proces pokazał, że instytucja wyłączenia jawności w niektórych przypadkach stanowi knebel i nie służy jawności debaty publicznej. W czasie procesu przedstawiliśmy takie dowody, o których opinia publiczna powinna być poinformowana - mówił broniący Joanny Najfeld mecenas Piotr Kwiecień. Wyrok nie jest prawomocny.

KAI, Gosc.pl

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo