Wysoka porażka piłkarzy Garbarni Kraków w pierwszym zimowym sparingu

Jerzy Filipiuk
Aleksander Kozioł trzy razy wyjmowal piłkę z siatki w sparingu ze Skrą
Aleksander Kozioł trzy razy wyjmowal piłkę z siatki w sparingu ze Skrą Andrzej Wiśniewski
Piłka nożna. W swym pierwszym zimowym meczu sparingowym Garbarnia Kraków przegrała na własnym, sztucznym boisku ze Skrą Częstochowa 0:3.

Zajmujący dziesiąte miejsce w II lidze gospodarze niespodziewanie nie dali rady liderowi trzeciej grupy III ligi, choć do momentu utraty pierwszego gola sprawiali korzystniejsze wrażenie na boisku. Okazje do uzyskania prowadzenia mieli Karol Kostrubała, Krzysztof Kalemba i Szymon Kiebzak.

Pierwszą bramkę garbarze stracili po złym wyrzucie piłki z autu i strzale Dawida Niedbały. Potem częstochowianie przeprowadzili kilka kontr, ale Aleksander Kozioł nie dał się zaskoczyć. W końcówce pierwszej połowy meczu jeden z testowanych zawodników główkował nad bramkę Skry.

Wkrótce po przerwie dwa gole zdobył Piotr Nocoń - najpierw z rzutu karnego, podyktowanego za rękę jednego z testowanych graczy (po odbiciu się piłki od poprzeczki), a potem po swoim strzale i rykoszecie.

W Garbarni wystąpiło aż siedmiu testowanych piłkarzy, których nazwiska są utrzymywane w tajemnicy. Dwaj inni, którzy także trenowali w klubie w ubiegłym tygodniu, nie otrzymali szansy występu, gdyż nie sprawdzili się na zajęciach.

- Po sparingu trener Mirosław Hajdo podziękował dwóm testowanym. Pięciu innych zostanie w klubie. Przy tak licznej kadrze musieliśmy ograniczyć liczbę graczy w sparingu, dlatego część zawodników odbyła trening uzupełniający po meczu – poinformował nas drugi szkoleniowiec Garbarni Marcin Sadko.

W najbliższą sobotę Garbarnia rozegra drugie spotkanie sparingowe. Tym razem z I-ligowym GKS Tychy – także na własnym boisku.

Garbarnia Kraków – Skra Częstochowa 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Niedbała 25, 0:2 Nocoń 52 karny, 0:3 Nocoń 56.

Garbarnia:**I połowa: Kozioł – Borovicanin, Garzeł, Kalemba, testowany I - testowany II, Kostrubała, Masiuda, Kiebzak - Ogar, testowany III: II połowa:** Kozioł (60 Nowak) – testowany IV, Moskal, testowany V, Piszczek – testowany VI, Wojcieszyński, Pietras, Liput - Siedlarz, testowany VII.