Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wysokie loty powiatu

GM
W suskim starostwie kryzys polityczny, ale starosta Andrzej Pająk ma powody do zadowolenia. Okazuje się, że urząd przez niego zarządzany notuje dobre wyniki w rankingach.

Teoretycznie starosta suski Andrzej Pająk w każdej chwili może zostać odwołany, gdyż od 2 miesięcy wymaganą do tego większość (13 głosów) posiada opozycja. Fot. Mirosław Gawęda

SUCHA BESKIDZKA. Jest dobrze - według rankingu Związku Powiatów Polskich

Związek Powiatów Polskich opublikował niedawno aktualizację swojego rankingu najlepszych gmin i powiatów. Okazuje się, że powiat suski zajmuje wysokie, trzecie miejsce w Małopolsce. To oznacza awans aż o 9 pozycji.

Przy opracowywaniu rankingu oceniano m.in. rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców, rozwój społeczeństwa informacyjnego, promocję w zakresie zdrowia, rozwiązania pedagogiczne, współpracę międzynarodową i krajową i działania promocyjne.

Dla porównania sąsiedni powiat wadowicki sklasyfikowany został na 9 miejscu w Małopolsce.

3 miejsce powiatu suskiego (na 19 sklasyfikowanych małopolskich powiatów) to powód do zadowolenia dla starosty suskiego Andrzeja Pająka, który od początku tej kadencji znajduje się ostrzałem opozycji. W lutym próbowano go nawet odwołać ze stanowiska.

To także ważny argument przed sesją absolutoryjną, która odbędzie się już wkrótce. Przypomnijmy, starosta suski nie ma obecnie większościowego poparcia wśród radnych. Od 2 miesięcy większość - 13 spośród 21 radnych - posiada opozycyjny do niego klub "Porozumienie dla Dobra Powiatu. Dlatego teoretycznie starosta w każdej chwili może zostać odwołany ze stanowiska. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że w najbliższym czasie taka możliwość nie jest brana pod uwagę.

Powody do zadowolenia może mieć również burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt. Kierowane przez niego miasto w tym samym rankingu plasuje się na 5 miejscu spośród wszystkich małopolskich miejsko-wiejskich gmin.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski