„Wyspiański. Koncert” - premiera 19 października...

„Wyspiański. Koncert” - premiera 19 października

Materiał partnera zewnętrznego

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

„Wyspiański. Koncert” - premiera 19 października
1/4
przejdź do galerii
Premiera sezonu w Teatrze im. Juliusza Słowackiego

Stanisław Wyspiański. Geniusz i artysta totalny. Jak się rodzi geniusz? Czym jest talent i co oznacza dla obdarzonego nim człowieka? Czy jest tylko darem czy też przekleństwem? Jak to jest wyrastać ponad swój czas i być niezrozumianym? Czy geniusz zawsze jest samotny?

Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć twórcy spektaklu: Wyspiański. Koncert. Premiera już 19 października w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Spektakl to muzyczna konfrontacja z wyobraźnią Stanisława Wyspiańskiego. Koncert stworzony przez twórców „Do dna”: Ewę Kaim i Włodzimierza Szturca z muzyką Stanisława Radwana, Zygmunta Koniecznego, Wojciecha Kilara i Dawida Suleja Rudnickiego.
Jest to esej teatralny, w którym widz dostaje możliwość odmiennego spotkania z fragmentami „Wesela”, „Wyzwolenia”, „Akropolis”, „Powrotu Odysa” i „Studium o „Hamlecie”.

Mały Staś zabiera nas w podróż po brzmieniach i obrazach dramatycznych Wyspiańskiego. Dziecięcą wyobraźnią otwiera świat wyobraźni dojrzałego już autora. Wydobywa tony mocne, społecznie zaangażowane, jak i te głęboko intymne. Poszukuje w tekstowisku artysty brzmień płynących ze źródeł świata, który dzisiaj słyszymy i widzimy. Nienawiść, wyzwolenie, krzyk, ukojenie… i być albo nie być!

Małopolska. Moja wolność

„Wyspiański. Koncert” to pierwsza premiera sezonu w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. 19 października spektakl będzie przebiegać pod hasłem „koncertu wolności” i jest kulminacją cyklu wydarzeń Małopolska. Moja wolność organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Przed każdym koncertem pokazana zostanie nowo namalowana kurtyna według szkicu Stanisława Wyspiańskiego.

Reżyseria: Ewa Kaim
Scenariusz: Ewa Kaim, Włodzimierz Szturc
Muzyka: Wojciech Kilar, Zygmunt Konieczny, Stanisław Radwan, Dawid Sulej Rudnicki
Kierownictwo muzyczne: Dawid Sulej Rudnicki
Konsultacje wokalne: Justyna Motylska
Scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek
Choreografia: Maćko Prusak
Asystent reżysera: Michał Telega
Asystent scenografa: Krystian Szymczak
Producent: Agata Schweiger
Inspicjent: Anna Wójcicka

Obsada: Dominika Bednarczyk, Ewelina Cassette, Agnieszka Judycka, Karolina Kazoń, Agnieszka Kościelniak, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Mateusz Bieryt, Karol Kubasiewicz, Daniel Malchar, Rafał Szumera, Tytus Grochal (chłopiec grający Stasia).
Zespół muzyczny: Małgorzata Sopel, Teresa Rusek, Elżbieta Zarębska, Grzegorz Bąk, Karol Kędzior, Jarosław Murzyn, Michał Peiker, Dawid Sulej Rudnicki, Jakub Sztencel
W spektaklu wykorzystano muzykę ludową.


Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo