Wystartowała proszowicka Liga Futsalu KPR Razem. Hit na początek

Aleksander Gąciarz
Fragment meczu Millcar (biało-czarne stroje) - AutoArt
Fragment meczu Millcar (biało-czarne stroje) - AutoArt Aleksander Gąciarz
W niedzielę wystartowała kolejna edycja proszowickiej Ligi Futsalu KPR Razem. Pierwszym liderem został Hornets Rembud Team, który rozgromił Stal Nowa Huta 12:2. W najciekawszym meczu AutoArt wygrał 7:6 z Millcarem, choć po 7 minutach przegrywał 0:3

Na zakończenie pierwszej serii zmagań warto było poczekać. Los zetknął ze sobą Millcar i AutoArt, drużyny od kilku lat zaliczane do faworytów i ich pojedynek nie zawiódł. Lepiej zaczął Millcar. Już w 2. minucie bramkarz rywali wdał sie pojedynek z A. Przeniosło, co zakończyło się strzałem tego ostatniego do pustej bramki. Dwie minuty później lider Millcaru zdobył swojego drugiego gola, wykorzystując sytuację sam na sam z Kozubem. Gdy niedługo później na 3:0 podwyższył mocnym strzałem Kutela wydawało się, że Milcar rozgromi przeciwników. Tymczasem ci jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty, dzięki trafieniom i świetnej grze K. Bździuły i Zawadzkiego.

Po przewie gracze AutoArtu poszli za ciosem i zdobyli kolejne trzy gole! Dopiero wtedy Millcar zaczął odrabiać straty. Gra była szybka, na wysokim poziomie, choć w końcówce zawodnikom niepotrzebnie puściły nerwy i kilka razy doszło do niepotrzebnych przepychanek.

W przedostatniej minucie A. Przeniosło zdobył z rzutu karnego kontaktową bramkę dla Millcaru. Na 11 sekund przed końcem - również z karnego - stanął przed szansą na wyrównanie, ale tym razem górą był Kozub.

Millcar - AutoArt 6:7 (3:3)
1:0 A. Przeniosło 2, 2:0 A. Przeniosło 4, 3:0 Kutela 7, 3:1 Zawadzki 10 (wolny), 3:2 Zawadzki 18, 3:3 K. Bździuła 19, 3:4 Porębski 26, 3:5 Wiącek 29, 3:6 Gorzkowski 31, 4:6 Stopiński 32, 5:6 M. Przeniosło 36, 5:7 Gałkowski 36 (karny), 6:7 A. Przeniosłó 39 (karny)
Millcar: Juszczyk - A. Przeniosło, Wasilewski, M. Przeniosło, T. Przeniosło, Kutela, Stopiński, Bogucki
AutoArt: Kozub - Zawadzki, Gorzkowski, K. Bździuła, Porębski, Komenda, Gałkowski, Wiącek