Wystawa Otwartego Studium Fotografii Politechniki...

Wystawa Otwartego Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej. Oczy szeroko otwarte na otaczający świat

Łukasz Gazur

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wystawa Otwartego Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej. Oczy szeroko otwarte na otaczający świat
1/9
przejdź do galerii

©Andrzej Banaś

To już tradycja - latem w galerii A1 (ul. Kanonicza 1) można oglądać prace uczestników kursu w Otwartym Studium Fotografii Politechniki Krakowskiej.
Zobacz galerię

Otwarte Studium Fotografii to profesjonalny kurs, przeznaczony zarówno dla początkujących pasjonatów, jak i dla fotografów chcących udoskonalić swoje umiejętności i pogłębić wiedzę.

Jego adepci mogą połączyć zajęcia praktyczne ze zdobyciem wiedzy teoretycznej na temat kierunków rozwoju współczesnej sztuki aparatu. A to wszystko pod okiem wykładowców z Politechniki Krakowskiej, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członków Związku Polskich Artystów Fotografików, a także pracowników Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

Co nas czeka w tym roku? Wśród kilkudziesięciu zdjęć zobaczymy bardzo różne sposoby postrzegania fragmentów rzeczywistości - głównie miejskiej, czyli człowieka uchwyconego na tle architektury (Julia Wallett, Piotr Pysz), ale i rozmaitych prób eksperymentowania z zastaną materią (Grażyna Cyganik, Katarzyna Pogoda). Często to próba zauważenia rytmicznych powtórzeń kształtów (Edyta Bator).

Doceniając ujęcie wszystkich tych kadrów w wystawę, czyli podjęcie próby uporządkowania tematów, znalezienia powiązań pomiędzy poszczególnymi zdjęciami, trzeba zauważyć jeden błąd. Z braku miejsca niektóre prace zawieszono zbyt wysoko. Trzeba znaleźć inne sposoby ich eksponowania, bo ten jest ze szkodą i dla widza, i dla twórców zdjęć, których nie sposób dojrzeć.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo