Wyższa Szkoła Biznesu–National Louis University - lider w dziedzinie edukacji rozszerza swoją obecność w internecie

Materiał partnera zewnętrznego
Jeśli chcesz studiować na uczelni nowoczesnej, międzynarodowej, praktycznej: dołącz do nas – mówi dr Dariusz Woźniak, rektor WSB-NLU

Nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University, znana szeroko z innowacyjnych rozwiązań i wysokiej pozycji wśród polskich uczelni, bardzo szybko dostosowała się do nowej sytuacji stworzonej przez pandemię koronawirusa. Z dnia na dzień wszystkie tradycyjne zajęcia (głównie warsztaty, ćwiczenia) uruchomiono w niej wykorzystując sieć internetową. Było to tym łatwiejsze, że tzw. streaming regularnych zajęć odbywa się u WSB-NLU już od roku akademickiego 2014/15.

- Od momentu ogłoszenia przez MNiSW decyzji o chwilowym zawieszeniu a następnie o przekształceniu standardowych zająć na te odbywające się w sieci potrzebowaliśmy tak naprawdę 4 godziny, aby zmienić wszystkie grupy studentów stacjonarnych i niestacjonarnych na te w modelu RealTime Online – podkreśla dr Dariusz Woźniak, rektor WSB – NLU. Uczelnia jest jedną z tych nielicznych, które wyznaczają trendy i od lat wprowadzają najlepsze wzorce kształcenia internetowego zaczerpnięte z państw wysokorozwiniętych, które inwestują duże środki w rozwój obywateli co skutkuje cyfryzacją na wysokim poziomie. Proszę sobie wyobrazić, że dzisiaj można mieć w telefonie całą uczelnię - wykłady, ćwiczenia, wnioski stypendialne czy podanie do dziekana.

Uczelnia nie boi rozwiązań nieszablonowych. Wprowadzono w niej elektroniczny indeks w czasie, gdy królowały tradycyjne książeczki. Był on później drukowany i wklejany do książeczek, bo takie były... przepisy. Obecnie WSB-NLU udowadnia, że spotkania synchroniczne i asynchroniczne via Internet nie są mniej efektywne od zwykłych. - Technologia to oczywiście nie wszystko – podkreśla rektor dr Dariusz Woźniak. - Podkreślamy zawsze, że uczelnia jest wspólnotą. Ogromny wkład w dzisiejszy kształt WSB-NLU, łączącej usługi edukacyjnej oraz usługi biznesowe, informatyczne oraz psychologiczne, mają studenci, absolwenci, kadra dydaktyczna i administracyjna. Dodając do tego życzliwe otoczenie, mamy gotowy przepis na uczelnię zdolną sprostać wyzwaniom przyszłości.

Sekretem sukcesu jest mądre słuchanie podopiecznych. W Nowym Sączu przyjęto model ucznia i mistrza. Kluczem dobrej edukacji jest synergia w rozwoju. Dydaktycy, posiadający dużą wiedzę teoretyczną, sprawdzoną w praktycznym działaniu, są otwarci na argumenty studentów i nowinki ze świata. - Jeżeli zatem chcesz studiować na uczelni nowoczesnej, międzynarodowej, praktycznej, przy tym otwartej na pomysły studentów: dołącz do nas – zachęca rektor.

W WSB-NLU zostały wprowadzone również zdalne obrony prac dyplomowych. . Jak to możliwe? - pytamy. - Z punktu widzenia technicznego, takie rozwiązania nie są żadną nowością – odpowiada rektor dr Dariusz Woźniak. - Z uwagi na studentów zagranicznych korzystamy z takiej formy już od wielu lat. Kontakt audio, video, w wersji jedno- lub wielostrumieniowej spełnia wszelkie standardy komunikacyjne. Członkowie Komisji oraz dyplomant mogą być zlokalizowani w różnych zakątkach świata. Jeżeli powiem, że całość jest nagrywana i możliwa potem do odtworzenia, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że taki standard sprosta nawet najbardziej wyrafinowanym systemom jakościowym.

Zdalnie przyprowadzona zostanie również czerwcowa sesja zaliczeniowo-egzaminacyjna. W tym przypadku przydatne są doświadczenia z obrony prac dyplomowych. - System Cloud Academy zapewnia nam także możliwość uruchomienia testów typu otwartego lub zamkniętego w czasie rzeczywistym. Takie narzędzia nie są nowością – dodaje rektor WSB-NLU. - Co ważne, my jesteśmy do tego przygotowani od strony metodycznej, której obawiają się inne uczelnie. Jednym z ciekawych rozwiązań jest implementacja do systemu przykładowo 500 pytań przez prowadzącego a podczas sesji każdy student dostaje 30 z nich. Pozwala nam to w największym z możliwych stopni zminimalizować ryzyko nieuczciwych zachowani na zaliczeniach zdalnych.

WSB-NLU kształci na studiach I i II stopnia, jednolitych studiach magisterskich oraz studiach podyplomowych. - Staramy się koncentrować na kierunkach atrakcyjnych rynkowo, które wymagają kompetencji tradycyjnie przypisywanych do różnych kierunków – podkreśla rektor dr Dariusz Woźniak. - Zarządzanie, Informatyka i Psychologia stanowią trzon naszej oferty, na którym budujemy specjalności oraz studia podyplomowe. Co ciekawe, studia prowadzimy w trzech językach, najwięcej oczywiście po polsku, ale mamy też studia w języku angielskim i rosyjskim. Od 2 lat największą grupę rekrutowanych osób stanową studenci psychologii. – Wszystkie nasze trzy główne kierunki cieszą się dużym powodzeniem. Wśród studiów podyplomowych i kursów widać duże zainteresowanie tymi zajęciami, które skupiają się na metodach i narzędziach czyli te praktyczne. Dobrzy wykładowcy, ciekawa platforma i wygoda to atuty, które wskazują nasi kandydaci na studia. Dodam, że obecnie pracujemy także nad całkowicie nowym kierunkiem studiów na Sądecczyźnie ale to na chwilę obecną tajemnica. Największe nadzieje uczelnia w Nowym Sączu wiąże z takimi nowymi kierunkami jak cyberbezpieczeństwo, psychoonkologia i project management. Do tamtego roku staraliśmy rozwijać kierunki już istniejące, ale ten rok będzie przełomowy. Pracujemy także nad całkowicie nowym kierunkiem studiów na Sądecczyźnie ale to na chwilę obecną tajemnica.

WSB-NLU rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia na semestr zimowy 2020/2021. Ze względu na epidemię odbywa się ona wyłącznie o-nline. - Epidemia niewiele zmieniła. - podkreśla rektor dr Dariusz Woźniak. - Konsultacje są telefoniczne lub online, formularz on-line, dokumenty można dosłać i odebrać przez tradycyjną pocztę. W tej czy innej postaci jesteśmy bardzo spragnieni nowych kontaktów z młodzieżą.

Więcej na stronie internetowej : https://www.wsb-nlu.edu.pl/pl/rekrutacj

Dodaj ogłoszenie