Wyższa Szkoła Pedagogiczna

Redakcja
Udostępnij:
im. Komisji Edukacji Narodowej ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków

DZIAŁ DYDAKTYKI

ul. Podchorążych 2 (czynny od poniedziałku do piątku od 9 do 13) pok. 28 (parter), tel. 637-74-37.
Kandydaci obowiązani są do osobistego złożenia kompletu wymaganej dokumentacji w dziale dydaktyki, wyjątkowo kandydaci na kierunek biologia składają dokumentację bezpośrednio w Instytucie Biologii przy ul. Podbrzezie 3. Kandydaci na studia zaoczne prowadzone w Punktach Konsultacyjnych w Nowym Sączu i Tarnowie oraz w Filii w Bielsku-Białej składają dokumentację w siedzibach PK i Filii. Słuchacze Kolegiów Nauczycielskich podania składają w Dziekanatach Wydziału: Pedagogicznego - ul. Podchorążych 2, pok. 141; Matematyczno-Fizyczno-Technicznego - ul. Podchorążych 2, pok. 147.
DOKUMENTY
- podanie (na druku obowiązującym w uczelni)
- świadectwo dojrzałości w oryginale lub jeden z odpisów
- dyplom ukończenia studiów wyższych oraz inny dyplom w oryginale wymagany na określonym kierunku studiów lub specjalności
- zaświadczenie lekarskie
- cztery zdjęcia legitymacyjne
- dowód wniesienia opłaty
- oświadczenie o wyborze języka obcego na I roku studiów (druk obowiązujący w uczelni)
Dokumenty dodatkowe składają kandydaci na: wychowanie plastyczne, studia dzienne - zaświadczenie szkoły o dopuszczeniu do matury oraz prace domowe z rysunku, malarstwa, rzeźby lub fotografie (ok. 20 sztuk) w terminie do 14-15 czerwca bezpośrednio w siedzibie Instytutu Wychowania Plastycznego ul. Mazowiecka 43; filologia polska, studia zaoczne magisterskie 2- i 1,5-letnie - oświadczenie o wyborze seminarium magisterskiego; pedagogika, specjalność pedagogika wczesnoszkolna studia zaoczne - zaświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji pedagogicznych; na kierunki, na które przyjęcie**dokonane będzie wskutek zgłoszenia do wyczerpania limitu - dowód wniesienia opłaty za naukę; dokumenty w oryginale potwierdzające szczególne uprawnienia kandydata** - niepełnosprawnego lub laureata i finalisty olimpiady, absolwenta matury międzynarodowej.

TERMINY SKŁADANIA PODAŃ NA STUDIA DZIENNE
Maturzyści z lat ubiegłych składają podania do 28 maja, maturzyści z br. szkolnego do 18 czerwca. Kandydaci na kierunek Wychowanie plastyczne - do 10 czerwca. Rekrutacja od 23 VIII do 6 IX dotyczy kandydatów maturzystów na kierunek: Filologia: j. angielski, j. francuski w strukturze Nauczycielskich Kolegiów Języka Angielskiego oraz Języka Francuskiego, jak również kandydatów absolwentów wyższych studiów zawodowych z tytułem licencjata na kierunek studiów Filologia romańska, studia 2-letnie magisterskie po WSP w Krakowie.
Terminy składania podań na studia zaoczne
Od 1 do 15 czerwca: Biologia (5-letnie); geografia (5-letnie); politologia (5-letnie Kraków i PK Tarnów)
Od 23 sierpnia do 6 września: Filologia polska (5-letnie oraz 2,5-letnie zawodowe); filologia romańska (3-letnie magisterskie); filologia rosyjska (5-letnie); historia (5-letnie oraz 2,5-letnie europejskie); matematyka (2-letnie magisterskie Kraków, Bielsko-Biała oraz PK Nowy Sącz); matematyka z informatyką (2-letnie magisterskie); pedagogika (2-letnie magisterskie); pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (2-letnie magisterskie); pedagogika specjalna (2-letnie magisterskie); wychowanie obronne (2-letnie i 2,5-letnie magisterskie); wychowanie plastyczne (2-letnie magisterskie); wychowanie techniczne (3-letnie zawodowe - praktyczne nauczanie zawodu w Krakowie i PK Tarnów, technika z informatyką w Krakowie).
Na niżej wymienione kierunki studiów (przyjęcia wg zgłoszeń, z obowiązkiem wniesienia opłaty za naukę w wysokości ustalonej przez rektora, do wyczerpania limitu przyjęć), obowiązuje termin składania podań nie później niż do dnia 30 września 1999 r.:
- bibliotekoznawstwo i informacja naukowo-techniczna, biologia, filologia polska, fizyka z astronomią, geografia, historia, matematyka, matematyka z informatyką, pedagogika wczesnoszkolna, politologia. Kandydaci na studia eksternistyczne składają podania w dniach od 1 X do 15 XI 1999 r.
TERMINY EGZAMINÓW:
Egzaminy pisemne i ustne, a także rozmowy kwalifikacyjne na studia dzienne przeprowadzone zostaną w dniach od 29 czerwca do 2 lipca oraz po wakacjach w pierwszej połowie września. Egzaminy na studia zaoczne przeprowadzane będą w drugiej połowie maja, w pierwszej połowie lipca i przed 20 września. Szczegóły zawierać będzie pisemna informacja z uczelni.

Studia 5-letnie magisterskie

WYDZIAŁ HUMANISTYCZNY
Kierunek: Bibliotekoznawstwo i informacja naukowo-techniczna;
studia dzienne: limit przyjęć - 60 osób (możliwość zakończenia nauki po 3 latach z tytułem licencjata), egzamin ustny - literatura polska z elementami wiedzy o książce i bibliotece;
studia zaoczne, limit przyjęć - 60 osób (możliwość zakończenia nauki po 3 latach z tytułem licencjata), przyjęcia wg zgłoszeń do wyczerpania limitu.

Kierunek: Filologia polska;
dzienne, limit przyjęć - 140 osób, egzamin - rozmowa o literaturze polskiej z elementami wiedzy o kulturze;
zaoczne, limit 140 osób (możliwość zakończenia nauki po 3 latach z tytułem licencjata), egzamin analogicznie jak na studia dzienne.

Kierunek: Filologia romańska
tylko dzienne, limit przyjęć - 30 osób (możliwość zakończenia nauki po 3 latach z tytułem licencjata), egzamin pisemny - test z gramatyki
j. francuskiego i streszczenie ze słuchu; ustny - j. francuski i j. polski.

Kierunek: Filologia rosyjska;
dzienne, limit przyjęć - 60 osób, rozmowa w j. rosyjskim lub polskim na temat zainteresowań literaturą rosyjską;
zaoczne, limit - 30 osób, rozmowa analogicznie jak na studia dzienne.
Filologia rosyjska z językiem niemieckim: tylko dzienne, limit przyjęć - 15 osób, rozmowa w j. rosyjskim lub polskim na temat zainteresowań literaturą rosyjską, którą poprzedza sprawdzian z j. niemieckiego.

Kierunek: Historia;

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie