Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości wraz z Partnerami rusza z rekrutacją na Studia Podyplomowe Specjalista ds. Cyberbezpieczeństwa

Materiał informacyjny WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA I BANKOWOŚCI
Od marca 2023 można będzie wziąć udział w pierwszej edycji studiów podyplomowych realizowanych przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Krakowie w partnerstwie z HSBC Service Delivery (Polska) Sp. z o.o, Fundacją AI LAW TECH, Cyber Woman Community oraz ISACA .

Średnie zarobki w tej branży to 15 000 zł brutto. Dlaczego brakuje specjalistów? 

Rynek cyberbezpieczeństwa rozwija się niezwykle dynamicznie. Zapotrzebowanie na specjalistów z branży bezpieczeństwa i ochrony informacji jest ogromne. Badania branżowych organizacji wyraźnie wskazują na braki specjalistów dostępnych na rynku – liczby sięgają tysięcy potrzebnych osób. Cały proces przyśpieszyła pandemia i znaczne zwiększenie inwestycji w obszarze cyfryzacji przedsiębiorstw. Na rynku nadal brakuje właściwych struktur kształcenia studentów. 

Jako Uczelnia od z górą 20-tu lat z sukcesami prowadzimy studia m.in. na kierunku Informatyka. Dodanie do naszej oferty cyberbezpieczeństwa było kwestią czasu. Zależało nam na tym, by stworzyć studia podyplomowe oparte na doświadczeniach kadry zarządzającej, managerów i prawników. Nasi Partnerzy dołożyli najwyższych starań by zajęcia były prowadzone na podstawie analizy przypadków, pracy grupowej a przede wszystkim w formie warsztatów umożliwiających sprawdzenie nabytej wiedzy w praktyce m.in. z ethical hacking, testów bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia środowiska typu Cloud Computing - mówi Krzysztof Roszczynialski - Prorektor w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Studia z najlepszymi w branży 

Głównym celem studiów jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu technicznych i organizacyjnych aspektów bezpieczeństwa informacji. W niezbędnym zakresie obejmują jednak również problematykę zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz jego prawnych aspektów.  Zajęcia prowadzone są przez praktyków, posiadających wieloletnie doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa i ochrony informacji między innymi przez dyrektorów działów cyberbezpieczeństwa, liderów tworzących i zarządzających SOC, architektów, konsultantów, ekspertów i audytorów.

Czego student może chcieć więcej? 

W ramach studiów podyplomowych Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie oferuje wsparcie w zakresie rozwoju zawodowego i ułatwia kontakt z potencjalnymi pracodawcami. Same zajęcia budowane są tak, by umożliwić networking i nabycie nowych znajomości w tej branży. Nawiązywanie kontaktów mają dodatkowo ułatwić planowane warsztaty oraz klub absolwenta prowadzony przez Fundację AI LAW TECH. 

Naszym celem, było stworzenie wiodącego kierunuk studiów w dziedzinie  cyberbezpieczeństwa, ze szczególnym naciskiem na techniczne aspekty ochrony informacji. Poprzez innowacyjny i kompleksowy program pomożemy zrozumieć coraz bardziej złożone zagrożenia i nauczymy jak im przeciwdziałać - również w formie praktycznych warsztatów. Jestem przekonany, że posiadając tak silny zespół wykładowców, będących ekspertami w swoich dyscyplinach, możemy zaoferować  studia, które staną się wspaniałą inwestycją dla wszystkich chętnych do budowania swojej wiedzy o cyberbezpieczeństwie – powiedział Robert Pająk – współtwórca programu studiów.

Czy te studia są dla Ciebie? 

Jak mówią organizatorzy studia przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które chcą zmienić swój profil zawodowy lub chcą pogłębić i usystematyzować wiedzę z zakresu technicznych aspektów cyberbezpieczeństwa wejść na poziom wyżej, jeśli chodzi
o kompetencje na już zajmowanym stanowisku Inspektora Ochrony Danych (IOD), managera lub specjalisty w obszarze cyberbezpieczeństwa. 

O organizatorze

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie jako uczelnia niepubliczna funkcjonuje na rynku już 27 lat. W ramach swojej działalności prowadzi zajęcia zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym na następujących kierunkach: Informatyka, Marketing Cyfrowy, Finanse i Rachunkowość, Logistyka, Zarządzanie. Kształci na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i podyplomowych. Więcej informacji znajduje się na:

www.wszib.edu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie