Yeti w dobrej formie

(ART)
Narciarstwo alpejskie. Drugą eliminację mają za sobą uczestnicy Ligi Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego dla dzieci i młodzieży - Brugi Cup. Zawody w slalomie gigancie odbyły się w Jurgowie.

Na Podhalu rywalizowało 320 zawodników w 12 grupach (6 kategorii wiekowych). Alpejczycy z klubów z Krakowa i okolic wywalczyli kilka miejsc na podium.

Z dwóch zwycięstw cieszono się w Yetim Kraków: w kategorii junior B najlepsza wśród dziewcząt okazała się Maja Chyla, w gronie chłopców Wojciech Macheta. W juniorach C 1. miejsce zajął Jan Zakrzewski (Ikatur Ski Club), ale podzielić się nim musiał z Błażejem Budzem (Rusiński Bukowina Tatrzańska), gdyż obaj uzyskali taki sam czas. W tej kategorii 3. był kolejny zawodnik Ikaturu, Michał Jakubowski. Z kolei wśród dziewcząt A 2. lokatę uzyskała Oliwia Aziewicz (do złota brakło 0,04 sekundy).

Z innych narciarzy spod Wawelu na podium stanęli Franciszek Salata (chłopcy B) i Jan Łodziński (chłopcy A) z RysalSki, którzy zajęli 2. miejsca. Taki sam wynik zanotowali: Mikołaj Drabik z CDSport (juniorzy B) oraz Antoni Dulczewski ze Sport Szoku (juniorzy A). Ten ostatni wygrał poprzednią eliminację Ligi MOZN (w Kluszkowcach) przed Piotrem Krawczykiem (Narciarnia Nowy Sącz), z którym w Jurgowie przegrał o 0,1 sekundy.

Najlepszy rezultat w ekipie Siepraw Ski to 3. pozycja Jakuba Kolegowicza wśród chłopców B.