Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Z małopolskiego Budżetu Obywatelskiego mogą skorzystać mieszkańcy powiatów proszowickiego i miechowskiego

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Jeden z projektów może być realizowany na proszowickiej pływalni
Jeden z projektów może być realizowany na proszowickiej pływalni Aleksander Gąciarz
Na liście zadań aspirujących do środków z Budżetu Obywatelskiego województwa małopolskiego sporo jest takich, które dotyczą mieszkańców powiatu miechowskiego i proszowickiego.

Głosowanie na poszczególne zadania rozpoczęło się w poniedziałek i potrwa do końca miesiąca. W przypadku dwóch rolniczych powiatów z północy Małopolski rzuca się w oczy duży odsetek projektów, związanych z uprawianiem sportu i szeroko rozumianą aktywnością fizyczną.

Projekt „Futbolowe skrzaty” zakłada wyposażenie klubów szkolących piłkarski narybek w 40 kompletów nowych bramek i 800 piłek.

Z kolei z projektu „Kocham piłkę”, polegającego na zakupie m. in. sportowych ubrań, toreb i zestawów nagłaśniających miałaby skorzystać AP Wierzbowianka.

Projekt „Trenuj jak najlepsi” ma podnieść kwalifikacje trenerów, współpracujących z Nadwiślanką Nowe Brzesko i pozwolić na organizację dodatkowych zajęć treningowych dla młodych zawodników.

Sport to jednak nie tylko futbol, o czym pamiętają autorzy wniosku „Małopolska kocha siatkówkę”, zakładającego wyposażenie w sprzęt oraz wsparcie w zakresie transportu klubów, biorących udział w zorganizowanych rozgrywkach. Dotyczy to m. in. Pogoni Proszowice.

Wykorzystanie obiektu krytej pływalni w Miechowie zakłada projekt „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Miałby polegać na organizowaniu zajęć pływania i squasha oraz utworzenie sekcji pływackiej.

Z kolei w oparciu o obiekt pływalni MOSiR w Proszowicach byłby realizowany projekt „Nauka pływania z elementami korekty wad postawy”. Z bezpłatnych zajęć na pływalni mogliby korzystać dzieci, młodzież i dorośli. Podobne projekty w Proszowicach były już realizowane w ramach wcześniejszych edycji BO.

„W kręgu wielkiej polskiej kultury” to projekt zgłoszony przez Zespół Szkół w Proszowicach. Zakłada organizację zajęć kulturowych, historycznych, plastycznych i redakcyjnych w formie prezentacji, filmu, wystawy itp. - Kolejnym etapem będą wycieczki, konkursy i gry terenowe, które mają na celu utrwalenie wiedzy na temat kultury narodowej oraz aktywne i twórcze działania związane bezpośrednio z tematyką projektu - deklarują autorzy. Projekt jest skierowany do uczniów szkół z powiatu proszowickiego.

Na liście jest też jedno zadania o charakterze typowo „twardym”. Miałoby polegać na budowie chodnika wraz z odwodnieniem i przebudową zjazdów przy drodze wojewódzkiej nr 776 w Pietrzejowicach. - Zimą poruszanie się poboczem jest wręcz niemożliwe ze względu na zalegający śnieg. Uwarunkowanie terenu, zakręt oraz brak oświetlenia sprawia, że kierowca jadący nawet z dozwoloną prędkością może nie zauważyć pieszego, który niejednokrotnie musi poruszać się po ulicy, gdyż korzystanie z pobocza jest niemożliwe - głosi fragment uzasadnienia.

WIDEO: Krótki wywiad

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski