Z myślą o dzieciach

Redakcja

    FINAŁ KONKURSU O TYTUŁ "Małego Króla Kurkowego" - dziś w godz. 10 - 13 w "Celestacie" (park Strzelcki przy ul. Lubicz). Konkurencje finałowe połączone są z festynem z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Finał konkursu składa się z dwóch etapów. W pierwszym finaliści zdobywają punkty zaliczając kolejno pięć konkurencji sprawnościowych, z których najważniejszą jest strzelanie z łuku do tarczy. Do drugiego etapu jury wyłania pięciu finalistów z najwyższą liczbą punktów. Ostateczną konkurencją jest rzut lotkami do tarczy, na której uformowany jest kur z balonów. Finalista, który trafi w ostatni balonik zdobywa tytuł "Małego Króla Kurkowego", natomiast ci dwaj, którzy strącą balony przed nim, otrzymują tytuły marszałków. W trakcie gdy finaliści będą się zmagać w poszczególnych konkurencjach pozostali uczestnicy festynu mogą uczestniczyć w przygotowywanych dla nich dodatkowych konkursach, m.in. plastycznych. W programie także m.in.: pokazy strzelania z armaty w wykonaniu farynarza bractwa, pokazy łucznicze oraz walk rycerskich.
    NA BULWARZE INFLANCKIM (w pobliżu mostu Grunwaldzkiego, od strony Skałki) dziś w godz. 10 - 17 festyn z okazji Dnia Dziecka. Impreza połączona z podsumowaniem programu profilaktycznego dotyczącego bezpieczeństwa nad wodą, realizowanego w ramach Programu "Bezpieczny Kraków". Program ten prowadzi Komisariat Wodny Policji we współpracy z WOPR. W trakcie festynu, adresowanego do dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów, odbywać się będą gry, zabawy, pokazy sprzętu i umiejętności ratowników; będą pogadanki na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz konkursy wiedzy o bezpieczeństwie. Na alejce bulwaru będzie można zobaczyć sprzęt WOPR i Komisariatu Wodnego Policji, a sprzęt ratowniczo-gaśniczy prezentować będzie Państwowa Straż Pożarna. Atrakcją będą bezpłatne rejsy po Wiśle.
    FORUM OBYWATELSKIE "TWOJE MIASTO" zaprasza dzieci na imprezy rozrywkowe i sportowe do parku Jordana (przy górce) - dziś w godz. 11 - 17. W programie - turniej siatkówki i koszykówki, konkursy, zabawy z nagrodami. Wstęp wolny.
    NA KOLOROWY JARMARK RÓŻNOŚCI w parku Jordana zaprasza dzieci i rodziców - 29 bm. w godz. 11 - 17 - MDK "Dom Harcerza". W programie m.in.: koncert zespołów dziecięcych przy sadzawce, pokazy pracowni modelarskiej na górce, sport na wesoło, wiszenia na linach, rowerowy tor przeszkód, egzamin na kartę rowerową.
    MDK FORT 49 "KRZESŁAWICE" (os. Na Stoku 27b) zaprasza dzieci na festyn - 1 czerwca w godz. 12 - 19 do parku Zielony Jar na os. Na Wzgórzach Krzesławickich. W programie m.in.: pokaz iluzji, pokazy tańców, prezentacja grup artystycznych, konkurs plastyczny, zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy.
   J OŚRODEK KULTURY im. Norwida (os. Górali 4, tel. 642-28-70, 644-38-98 w. 21 i 22) zaprasza - 29 bm. o godz. 11 - dzieci w wieku 3 - 7 lat i ich rodziców na bal z okazji Dnia Dziecka. Bal z niespodziankami poprowadzą aktorzy teatru Groteska, a do tańca zagra zespół WWband. Dla dzieci wstęp wolny, cena biletu dla towarzyszących im dorosłych - 5 zł. Sprzedaż biletów w sali tańca, os. Górali 4, w niedzielę od godz. 10.30.
    XII DNI BIEŻANOWA odbędą się dziś i w niedzielę w Katolickim Domu Kultury Eden oraz w ogrodzie parafialnym przy ul. Ks. J. Popiełuszki 35. Na dziś zaplanowano m.in. konkurs Scrabble, turniej piłki siatkowej i koncerty (w godz. 13 - 21), natomiast w niedzielę odbędzie się m.in. konkurs wiedzy o Bieżanowie (godz. 11.30) oraz pokazy taneczne (12.45) i zapaśnicze (13.45). Wystąpią także aktorzy teatru Skrzat i zespołu Kameleon (14.15 i 15.30) oraz Old Metropolitan Band (17), a na godz. 18.30 zaplanowano loterię fantową (impreza zakończy się o godz. 21).
    W DWORKU BIAŁOPRĄDNICKIM (ul. Papiernicza 2) 29 bm. w godz. 14 - 19 Piknik w Dworku - festyn z okazji Dnia Dziecka pt. "Na dworze Biskupa Maciejowskiego"; w programie m.in.: konkursy, rodzinne potyczki, sztafeta zabaw, kiermasze, loteria fantowa, kiermasz książek, kosmetyków, pokaz makijażu, małpi gaj, nauka tańców dworskich, turnieje i walki rycerskie, przejażdżki konne, finał konkursów edukacyjnych dla uczniów szkół Dzielnicy IV, pokaz straży pożarnej i Straży Miejskiej; koncerty zespołu La Volta i chóru Quattro Voci oraz występ kabaretu "Kwartet Okazjonalny".
    DOM KULTURY "PODGÓRZE" (ul. Krasickiego 18) zaprasza - dziś o godz. 12 "Ona mi pierwsza pokazała księżyc" - impreza z okazji Dnia Matki (kinoteatr "Wrzos", ul. Zamoyskiego 50); w programie: finały konkursów: plastycznego "Portret Matki", recytatorskiego i literackiego.
    KRAKOWSKIE DNI RODZINY dziś i 29 bm. (od godz. 11) na Błoniach. W programie m.in.: zabawy, konkursy rodzinne, zawody sportowe; zostanie wybrana Super Rodzina, która w nagrodę wyjedzie na wycieczkę do Legolandu. 20 innych rodzin, które najczęściej będą odnosić zwycięstwa w rodzinnych potyczkach, otrzyma również nagrody. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich. Oprócz głównych imprez zorganizowane zostały również imprezy towarzyszące, m.in. pikniki rodzinne na Azorach, Wzgórzu Lasoty, w Dworku Białoprądnickim oraz Wzgórzach Krzesławickich, bezpłatne zwiedzanie dla krakowskich rodzin Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ul. św. Wawrzyńca 15 oraz konkursy i zabawy w Podgórskiej Bibliotece Publicznej oraz w Domu Kultury Podgórze. Szczegółowy program Krakowskich Dni Rodziny na stronie internetowej www.krakow.pl.
    TEATR "PARAWAN" zaprasza 29 bm. o godz. 12 (kinoteatr "Wrzos" przy ul. Zamoyskiego 50) spektakl "O wilku i koźlętach".
    WSZYSCY, KTÓRZY DZIŚ I 29 MAJA zjawią się w disneyowskim magicznym kąciku przed sklepem Smyk w CH Kraków Plaza i będą mieli ochotę zmienić się w księżniczkę lub księcia z filmu Disneya będą mogli to zrobić. Na twarzach pojawi się makijaż wyczarowany przez wróżki, a książęce rekwizyty (korony, tiary, berła czy kapelusze) dopełnią reszty. Dziewczynki będą ubiegać się o tytuł Księżniczki Miesiąca (zdjęcie laureatki konkursu zostanie opublikowane w lipcowym numerze miesięcznika "Księżniczka"). Atrakcji nie zabraknie także dla chłopców pragnących wcielić się w rolę rycerza lub księcia; na nich czekać będą między innymi miecze i berła.
    AKCJA "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" - dziś o godz. 11 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (ul. Rajska 1) "Jednoczymy się poprzez czytanie". Fragmenty ulubionych bajek przypominać będą rodziny znanych aktorów.
    NIEDZIELNY TEATRZYK DLA DZIECI - Scena "Pod Aniołem Stróżem" ("Chimera", ul. św. Anny 3) zaprasza na spotkania dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 11; "Słuchowisko dla wszystkich tych, którym słoń nie nadepnął na ucho (studenci Akademii Muzycznej zapraszają na spotkanie z niektórymi instrumentami i ich przodkami): spotkanie czwarte, 29 bm. "Jak zagrać na instrumencie, który ma więcej strun niż skrzypce i więcej nawet niż viola da gamba? Czy ktoś widział trzymetrowy smyczek?" (pianino, szpinet).
   Zdjęcia: Anna Kaczmarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie