Artur BogackiZaktualizowano
W gronie czterech drużyn, które będą reprezentować Małopolskę w finałowym turnieju Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku, jest ekipa SP 5 Oświęcim. Okazała się najlepsza w kategorii U-12 podczas wojewódzkiego finału w Krakowie.

Triumf był bardzo pewny, zespół oparty na młodzikach trenujących w Unii Oświęcim wygrał wszystkie pięć spotkań, stracił tylko jedną bramkę. W finale pokonał 3:0 SP 3 Brzesko. Najlepszym zawodnikiem imprezy w tej kategorii został wybrany Olivier Kowalski.

- Turniej zakończył się dla nas bardzo szczęśliwie, po raz drugi w mojej przygodzie z tymi zawodami udało się zwyciężyć w najstarszej kategorii i wywalczyć awans do finału, który odbędzie się w Warszawie - mów trener Marcin Barciak, któremu pomagał Michał Barciak. - Jestem bardzo dumny z zespołu. Nie ukrywam, że ten awans nie był przypadkowy, drużyna wiele godzin spędziła na treningu, na przygotowaniach. Ćwiczyliśmy 3-4 razy w tygodniu, pracowaliśmy nad wieloma detalami. Szczęśliwie się potoczyło. Dobry był układ spotkań, w miarę równa gra.

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Pierwszy dzień fina...

Udało się zwyciężyć, choć w półfinale drużyna miała problem (ostatecznie pokonała Profeskę SP Skawa 5:0). Poważnego urazu stawu skokowego doznał strzelec pierwszej bramki w tym meczu Wojciech Piwowarski i w turnieju już nie wystąpił. - Troszeczkę to osłabiło zespół. Przed finałem powiedziałem chłopakom, że skoro kolega poświęcił się tak grze, że złapał kontuzję, to fajnie byłoby zagrać dla niego, dać mu nagrodę w postaci zwycięstwa - mówi trener.

Teraz młodzi uczniowie z Oświęcimia szykują się na ogólnopolski finał w Warszawie, który odbędzie 29 kwietnia - 2 maja (w kategoriach U-10 i U-12). Rywalami w zmaganiach na stadionie PGE Narodowym będzie 15 ekip, najlepszych w innych województwach.

- Na pewno jest to wielka przygoda, dla mnie jako trenera i zawodników. Zaszczyt reprezentowania Małopolski w tak elitarnym turnieju jest nagrodą. Co ugramy, to ugramy. Możemy się cieszyć z tego, że jesteśmy w szesnastce najlepszych zespołów w Polsce, to jest ważne - mówi Barciak.

SP 5 Oświęcim: Aleksander Gabryś, Olivier Kowalski, Patryk Łaczny, Igor Zieliński, Wojciech Piwowarski, Mariusz Pacyga, Jakub Stachura, Piotr Poleński, Maciej Maciaszek; trener: Marcin Barciak, II trene:r Michał Barciak.

Trener Marcin Barciak:

Autor: Artur Bogacki

Materiał oryginalny: Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku. W finale w Warszawie powalczą chłopcy z SP 5 Oświęcim - Gazeta Krakowska