Z punktu satysfakcję mają tylko przyjezdni

Maciej Zubek
III liga. Mecz świetnie ułożył się dla gospodarzy, którzy na początku spotkania byli stroną dominującą i w 13 minucie objęli prowadzenie.

Poroniec Poronin1 (1)
Nida Pińczów1 (0)

Bramka: 0:1 Gadzina 13 karny, 1:1 Motyl 87.
Poronieca: Juszczyk - Nowobilski, Piszczek, Chrobak, FolwarskiI- Antoł (77 Bachleda Baca), Stasik, Prokop, Zasadni - Grela (79 Mroczka), GadzinaI.
Nida: Zyguła - Ciacia, Rechowicz, Szafraniec (4 Ka-raszek, 64 ŁuszczI) - Motyl, Gębski, Kosela, Biskiewicz (79 Gajda), Banaszek - Mika, Kołodziejski (52 Rajca).
Sędziował: Piotr Gajewski (Kraków). Widzów: 300.

Po rzucie rożnym piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Konrad Ciacia. Rzut karny na gola, dającego prowadzenie Porońcowi, wykorzystał Rafał Gadzina. W 29 i 36 minucie dwukrotnie blisko wyrównania był Łukasz Mika, ale w obu przypadkach po jego strzałach doskonale interweniował Marcin Juszczyk.

Goście dopięli swego w 86 minucie. Mika zagrał z rzutu wolnego ze środka boiska w pole karne, a tam niepilnowany Marcel Motyl uderzył z bliska głową, piłka skozłowała tuż przed Juszczykiem i pod jego rękami wtoczyła się do bramki.

W ostatnich sekundach meczu oba zespoły miały jeszcze po jednej okazji na zwycięskiego gola. Najpierw strzał Gadziny instynktownie obronił Adrian Zyguła, a po chwili, po drugiej stronie boiska, po akcji i strzale Piotra Rajcy, ofiarną interwencją popisał się Bartłomiej Piszczek

Zdaniem trenerów
Marcin Manelski, Poroniec:
- Przy stanie 1:0 mieliśmy kilka okazji do tego, aby zdobyć drugiego gola i rozstrzygnąć mecz. Nie udało się, za co zostaliśmy skarceni w końcówce spotkania. Szkoda straconej szansy na zwycięstwo, ale z drugiej strony w naszej obecnej sytuacji kadrowej musimy punkt uszanować.

Artur Jagodziński, Nida:
- Cieszy nas to, że wreszcie przerwaliśmy serię porażek. Mam nadzieję, że tym meczem zaczęliśmy dobrą serię. Wracamy więc do domu usatysfakcjonowani tym remisem.