Z sukcesami z Krakowa

PAN
SZACHY. W Krakowie rozegrano VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów w kategorii juniorów. W zawodach startowało 168 zawodników, którzy rywalizowali w 5 grupach wiekowych. MKS MOS Wieliczkę reprezentowało aż 26 juniorów.

W grupie najmłodszej spośród 41 zawodników trzecie miejsce zajął Jakub Kościelniak, który jednocześnie zdobył IV kategorię szachową. Na 5. miejscu uplasował się Radosław Wilk. W grupie D jedyny reprezentant Wieliczki Radosław Szczepaniak zajął 31. lokatę. W grupie C (zawodnicy 2000 i młodsi) piąte miejsce zajął Mikołaj Ryk, a jego brat Dominik był 9. W kolejnej grupie (zawodnicy ur. w 1992 i młodsi) rywalizowało 39 zawodników. Tutaj wspaniały sukces odniósł Wojciech Zdeb, który zajął drugie miejsce. Tuż za podium znalazł się Jan Golenia, a jego młodszy brat Wojciech zajął 7. lokatę. Agnieszka Badoń uplasowała się na 11. miejscu (ale wśród dziewcząt była pierwsza).

W grupie najstarszej czwarte miejsce zdobył Konrad Buś wyprzedzając wielu starszych kolegów, siódmy był Łukasz Czaplak, tuż za nim Bartosz Ślęczka. Marcelina Tracz w ogólnej klasyfikacji zajęła 10. lokatę (druga wśród dziewcząt). Ekipa z Wieliczki była najliczniejszą podczas tych turniejów pokazując, że szkolenie w tym klubie stoi na bardzo wysokim poziomie.