18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Z wicewojewodą o problemach miasta

GM
ANDRYCHÓW. We wtorek wieczorem w Andrychowie przebywał wicewojewoda Andrzej Harężlak. Zorganizowane w Cechu Rzemiosł Różnych spotkanie miało trochę przedwyborczy charakter, bo wicewojewoda jest też kandydatem na posła z ramienia PSL.

Burmistrz Andrychowa przedstawił wicewojewodzie problemy, których rozwiązanie leży w gestii władz wojewódzkich czy krajowych. Fot. Mirosław Gawęda

Władze Andrychowa wykorzystały spotkanie do przedstawienia problemów miasta, które powinny być rozwiązane na szczeblu wojewódzkim i krajowym.

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak mówił o Beskidzkiej Drodze Integracyjnej i propozycji podzielenia tej ważnej dla Andrychowa inwestycji na etapy, tak aby odcinek andrychowski budowany był w pierwszej kolejności (piszemy o tym na stronie B1).

Zdaniem włodarza miasta konieczne jest też wprowadzenie przepisów, które w jakiś sposób ograniczą ekspansję sieci handlowych.

- My dowiadujemy się o budowie kolejnych marketów już na etapie rozpoczęcia budowy. Niedawno w centrum miasta otwarto jeden, a przy ulicy Starowiejskiej budowany jest kolejny. Inwestor uzyskał pozwolenia w starostwie powiatowym, a gminy nikt nie raczył poinformować o planowanej inwestycji - mówił burmistrz.

Jego zdaniem, władze gminy powinny wiedzieć o takich inwestycjach już na etapie ich planowania, żeby odpowiednio wcześniej mogły podjąć rozmowy z inwestorem w sprawie m.in. budowy dróg dojazdowych do marketów. Tak, aby nowe centra handlowe nie utrudniały i tak już trudnej sytuacji komunikacyjnej w Andrychowie.

Podczas spotkania mówiono także o szkolnictwie czy o wprowadzeniu udogodnień dla małych i średnich przedsiębiorstw.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski