Z workiem medali

SYP
WOLBROM. Trzynaście złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych medali, czyli łącznie 27 medali przywieźli judocy UKS Judo Wolbrom z dwóch ostatnich turniejów w Czechach i na Słowacji.

Młodzi wolbromscy judocy świetnie radzą sobie na prestiżowych turniejach. Fot. Jacek Sypień

W Międzynarodowym Turnieju Judo „Velka Cena Ostrawy” w Czechach wystartowało 779 zawodników z 91 klubów z Czech, Słowacji i Polski. W klasyfikacji drużynowej UKS Judo Wolbrom uzyskał wysokie 4 miejsce. Drużynowo zwyciężyli judocy Czarnych Bytom. Wśród wolbromskich zawodników złote medale w tym turnieju zdobyli: Ola Kaleta (kat. wag. 44 kg), Karol Barczyk (46 kg), Zuzanna Rams (57 kg), Karolina Osmęda (63 kg), Marta Kuraś (28 kg) i Justyna Pogłódek (48 kg). Srebrne krążki wywalczyli: Magdalena Ciepał (63 kg), Klaudia Cieślik (44 kg) i Weronika Maciąg (48 kg), a brązowe: Maciej Długosz (66 kg), Barczyk Jan (34 kg) i Dawid Sokół (55 kg).
Bardzo dobrze wypadli także wolbromianie w międzynarodowym turnieju w Koszycach na Słowacji, gdzie startowało przeszło stu zawodników. Wolbromscy judocy w klasyfikacji byli najlepsi spośród 21 startujących drużyn. Złote medale zdobyli; Maciej Długosz, Aleksandra Kaleta, Karol Barczyk, Zuzanna Rams, Jakub Jaroszewicz, Justyna Pogłódek oraz Dawid Sokół. Srebrne medale wywalczyli: Klaudia Cieślik, Kamil Błaut, Marcin Ciepał, Jan Barczyk, Anna Kaleta oraz Weronika Maciąg, a brązowe Magdalena Ciepał i Joanna Natkaniec.

Bardzo dobrze radzą sobie także najmłodsi zawodnicy wolbromskiego klubu. Podczas ostatniego turnieju dzieci w Sosnowcu złoty medal zdobyła Anna Paś, srebrne Natalia Paś i Jakub Smentek, a brązowe Jonasz Czyszczoń, Michał Jonkis, Kamil Kościółek i Szymon Łukasik. W przyszłą sobotę 19 marca podobny turniej dzieci zostanie rozegrany w Wolbromiu.

Najbardziej utytułowani wolbromscy judocy to Beata Pepera, ubiegłoroczna brązowa medalistka Mistrzostwach Polski Juniorów w wadze do 57 kg oraz Aleksandra Papaj, która zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzieży w wadze do 78 kg w październiku ub. roku.

Zawodnicy uczniowskiego Klubu Sportowego Judo – Wolbrom zdobyli w tym roku najwięcej medali spośród wszystkich klubów w powiecie olkuskim. Tak wynika z rankingu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za ubiegły rok ogłoszonego przez Polską Federację Sportu Młodzieżowego. Pod uwagę brano tylko medale zdobyte w Mistrzostwach Polski młodzików, juniorów i juniorów młodszych, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W minionym roku wolbromscy judocy zdobyli łącznie 48 pkt., co dało im 759 miejsce w Polsce.