Za 2 lata Stadion Narodowy

Za 2 lata Stadion Narodowy

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

EURO 2012. - I Alpine, i Hydrobudowa muszą wykonać Stadion Narodowy w terminie, bo w przeciwnym wypadku - w przyszłości - w Polsce będą mogły wybudować najwyżej większą piaskownicę - w ten sposób minister sportu Mirosław Drzewiecki rozpoczął uroczystość podpisania umowy na drugi etap budowy Stadionu Narodowego.
Umowa między generalnym wykonawcą konsorcjum Alpine-PBG A - Hydrobudowa Polska SA a Narodowym Centrum Sportu oraz Ministerstwem Sportu kończy procedury formalne. Za 24 miesiące konsorcjum powinno oddać pod klucz Stadion Narodowy. Na trybunach, charakterystycznego biało-czerwonego "wiklinowego koszyka", będzie mogło zasiąść 55 tysięcy kibiców (na koncertach nawet 70 tysięcy).
Umowa sporządzona w trzech egzemplarzach liczy 250 stron, z czego załączniki aż 60. Opisane są dokładnie wszelkie kary za opóźnienia, ale, jak zapewniały wczoraj wszystkie strony, nie są one w ogóle brane pod uwagę.
Stadion Narodowy zostanie wzniesiony w niecce dawnego Stadionu Dziesięciolecia. Na budowie będzie pracowało około 1200 osób. Kubatura stadionu to ponad milion metrów sześciennych, o jedną czwartą więcej niż ma Pałac Kultury. Samego betonu zostanie wylane 150 tys. ton.
- 4 maja jest szczególny dla naszej firmy, bo podpisaliśmy kontrakt na budowę Stadionu Narodowego, który będzie służył nam wszystkim - mówił zaraz po podpisaniu umowy dyrektor polskiego oddziału Alpine Juliusz Sikora.
- Rozmowy z ministrem Drzewieckim nie należały do najłatwiejszych, ale nie boimy się wyzwania. Wybudowaliśmy już sporo obiektów, z tym też sobie poradzimy - dodaje dyrektor Sikora.
Konsorcjum wygrało przetarg na Stadion Narodowy, bo przedstawiło najlepszą ofertę cenową - 1 mld 252 mln zł netto.
Małgorzata Pietkiewicz
redakcja@dziennik.krakow.pl

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo