Za nami jubileuszowe X Forum Seniora! Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia

REDAKCJA

Wideo

Udostępnij:
W środę, 20 października odbyło się dziesiąte Forum Seniora. Dziękujemy za liczny udział! Z domowego fotela można było posłuchać wykładów najlepszych ekspertów z Małopolski. Nie zabrakło także gości specjalnych! byli nimi bracia Andrzej i Jacek Zielińscy - założyciele legendarnej grupy Skaldowie.

Forum Seniora to seria ciekawych wykładów, porad ekspertów oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych, które na stałe wpisały się do kalendarza spotkań organizowanych przez redakcję „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, również tym razem wykłady będą transmitowane w internecie.

Tradycyjnie do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy ekspertów, którzy opowiedzą m.in. o skutecznym dbaniu o naszą pamięć, o roli badań profilaktycznych w prewencji chorób charakterystycznych dla wieku senioralnego, a także o tym, jak dobrze przygotować się do pobytu w uzdrowisku. Mówić będziemy również o odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz dlaczego warto sięgać po wodę z kranu. Plan wykładów znajduje się w dalszej części strony.

Nie zabraknie GOŚCI SPECJALNYCH, którymi będą bracia Andrzej i Jacek Zielińscy, założyciele legendarnej grupy Skaldowie. Porozmawiamy z nimi o recepcie na szczęśliwe życie w kwiecie wieku.

PLAN FORUM
 • Pamięć ograniczonego zaufania. Dlaczego płata nam figle? - mgr Agnieszka Baran z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przybliży seniorom tajniki działania pamięci, która szczególnie na starość płata figle. Aby temu zapobiec, zaprezentuje również szereg ćwiczeń na poprawę umysłu.

 • Seniorze, badaj się – z prof. Elżbietą Łuczyńską z Centrum Badań Klinicznych Jagiellońskiego Centrum Innowacji porozmawiamy o roli badań profilaktycznych w prewencji chorób charakterystycznych dla wieku senioralnego.

 • Zaćma i AMD, choroby oczu seniorów - w rozmowie z dr Iwoną Szendzielorz z Centre de la Vision wyjaśnimy zagadnienia związane z operacją zaćmy, a także odpowiemy na pytania jak zadbać o zdrowy wzrok, czym jest zwyrodnienie plamki żółtej charakterystyczne dla wieku senioralnego oraz jakie są skuteczne sposoby leczenia chorób oczu.

 • Internetowe Konto Pacjenta - dlaczego Internetowe Konto Pacjenta jest takie wygodne dla seniorów? Dlaczego warto je mieć i jak z niego korzystać? Wszystkie zalety IKP przedstawi Anna Kozdra, naczelnik Wydziału Obsługi Klientów w Małopolskim OW NFZ.

 • Profilaktyka 40 PLUS - Justyna Czekaj, kierownik Zespołu Profilaktyki Zdrowotnej Małopolskiego OW NFZ zachęci seniorów do bezpłatnych badań w ramach rządowego programu Profilaktyka 40 PLUS. Wyjaśni, jakie badania obejmuje program, jak z niego skorzystać i jakie korzyści wynikają z takiego przeglądu organizmu.

 • Seniorze, pij kranowiankę - z Tadeuszem Bochnią, zastępcą dyrektora ds. produkcji w Wodociągach Miasta Krakowa S.A., odwiedzimy Zakład Uzdatniania Wody Raba - największego dostawcę wody dla Krakowa , by przekonać się, dlaczego warto sięgać po wodę prosto z kranu, zwaną w Krakowie kranowianką.

 • Senior w Uzdrowisku - naszym rozmówcą będzie również dr Ewa Piechura-Janczura, dyrektor ds. lecznictwa w Uzdrowisku Krynica-Żegiestów, która opowie, jak przygotować się do wyjazdu do sanatorium oraz o w czym tkwi moc krynickich wód leczniczych.

 • Jeszcze w zielone gramy, czyli zioła na parapecie - Anna Skorupska, architektka krajobrazu i ogrodniczka z zamiłowania prowadząca kanał „Make Your Life Greener” na YouTubie, przedstawi w jaki sposób, jesienią i zimą uprawiać zioła na parapecie oraz jak wykorzystywać świeże zioła w kuchni. Przyjrzymy się również zdrowotnemu działaniu niektórych ziół i podpowiemy w jakich dolegliwościach mogą przynieść ulgę.

KONKURS

Z okazji Forum przygotowaliśmy wyjątkowy konkurs, w którym do wygrania są:

 • voucher na pięciodniowy (4 noce) pobyt w hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference&SPA dla dwóch osób,
 • zestaw produktów Bonifraterskich,
 • książki z biblioteki Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej: Małopolski Poradnik Turystyczny oraz Swojskie Smaki – Najlepsze Przepisy Najlepszych Kół Gospodyń Wiejskich,

__________

Patronat honorowy nad Forum Seniora objęli:

PROF. DR HAB. JACEK POPIEL
JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

WITOLD KOZŁOWSKI
Marszałek Województwa Małopolskiego

__________

Partner główny:

Partnerzy:

__________

Informacji o Forum Seniora udziela:
Katarzyna Kosturek
tel. 797 607 874
[email protected]

__________

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Za nami jubileuszowe X Forum Seniora! Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia - Gazeta Krakowska

Przejdź na stronę główną Dziennik Polski