Za nową kolekcjonerską monetę NBP słono zapłacimy. "Bielik"...

Za nową kolekcjonerską monetę NBP słono zapłacimy. "Bielik" to kolejny sposób na uczczenie 100-lecia niepodległości

a.w.

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

moneta kolekcjonerska, bielik, nbp,
1/6
przejdź do galerii

Za nowy kolekcjonerski numizmat NBP przyjdzie nam słono zapłacić. "Bielik" powstał na 100-lecie niepodległości ©NBP

NBP przygotowało gratkę dla kolekcjonerów oraz pamiątkę dla tych, którzy w szczególny sposób chcą uczcić 100-lecie niepodległości. Specjalna edycja monet uncjowych właśnie ujrzała światło dzienne. Nie uwierzysz jaką wartość może mieć (nie)zwykły numizmat? W „Bielika” trzeba zainwestować, ale będzie to inwestycja na przyszłość.
"Bielik” to nowy pomysł na uczczenie 100-lecia niepodległości Polski. Narodowy Bank Polski wypuścił serię monet o nominałach 50 zł, 100 zł i 500 zł. Monety są wykonane ze złota próby 999,9.

Moneta kolekcjonerska, nie tylko dla kolekcjonerów


Moneta okazjonalna to nie tylko gratka dla kolekcjonerów i hobbystów-zbieraczy. To także dobra inwestycja na przyszłość.
Kolekcjonerski numizmat „Bielik” nie należy do najtańszych, ale ze względu na jakość materiałów oraz wyjątkową okoliczność, na którą został stworzony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego wartość wzrośnie w następnych latach.

Zobacz galerię

Monety uncjowe, niekiedy dosłownie nazywane inwestycyjnymi wykonywane z najczystszych metali szlachetnych.

- Emisja nowej monety „Bielik” to przełomowe wydarzenie dla Narodowego Banku Polskiego. Chcieliśmy uczcić szczególną dla każdego Polaka setną rocznicę odzyskania niepodległości naszej ojczyzny. To ważna forma upamiętnienia dziejowego wydarzenia i zaznaczenia obecności Polski w świecie. Mam nadzieję, że polski „Bielik” dołączy do liczących się, rozpoznawalnych na całym świecie monet – mówi prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego

Zainwestuj w złotego Bielika, kup monetę w NBP


To nie jest ta moneta, która nieprzyjemnie brzęczy w portfelu. To moneta, która zastąpi lokatę czy fundusz inwestycyjny. Schowana w ozdobnym pudełku przetrwa nie jedno pokolenie, a jej wartość może wzrosnąć.

Monety kolekcjonerskie Bielik są dostępne w sprzedaży od poniedziałku 9.07.2018. Kupić je można bezpośrednio w oddziałach Narodowego Banku Polskiego a ich cena niejednego może przyprawić o ból głowy. Pamiętajmy jednak, że jest to czyste złoto.

Jak słono zapłacimy za nową kolekcjonerską monetę NBP?


NominałWagaCena
50 zł3,1 g718,54 zł
100 zł7,78 g1512,45 zł
500 zł31,1 g5348,30 zł

Monetę zaprojektowała Dobrochna Surajewska, a wyprodukowała Mennica Polska. „Bielik” to nie jedyna moneta, która ma upamiętniać wyjątkową rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości. W maju tego roku NBP wprowadził do obiegu specjalną pulę monet 5 złotowych, które również zostały wyprodukowane na tę okazję.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo