Za opiekę nad rodzinami

Za opiekę nad rodzinami

G

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

RELIGIA. Nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego otrzymał w tym roku bp Stanisław Stefanek.
Przyznawana już od 15 lat w Krakowie Nagroda im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego tym razem powędrowała do Łomży. Otrzymał ją bowiem biskup Stanisław Stefanek z tamtejszej diecezji. Został wyróżniony za "podejmowanie rozmaitych działań skutecznie wspomagających rodziny w wypełnianiu przypisanej im funkcji". Laureat pełni wiele odpowiedzialnych funkcji. M. in. kieruje Radą Episkopatu Polski ds. Rodziny oraz Instytutem Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Nagroda jest przyznawana przez Tygodnik Rodzin Katolickich "Źródło" wraz z Fundacją Źródło począwszy od 1997 r. Otrzymują ją ludzie szczególnie zasłużeni w działaniach na rzecz rodziny w Polsce, jej formacji i jej rozwoju. Kapituła nagrody chce na przykładzie życiorysu i dokonań laureata zwrócić uwagę, że można i trzeba skutecznie pomagać innym, a nadto - być dla innych wzorem. Tak jak patron nagrody.

Podczas wczorajszej uroczystości przypomniano postać Jerzego Ciesielskiego, który w 1970 r., mając 41 lat, zginął wraz z dwojgiem dzieci w katastrofie statku na Nilu. Podkreślano, że ten inżynier i naukowiec, pracownik Politechniki Krakowskiej, przyjaciel Karola Wojtyły, całym swoim życiem dawał świadectwo miłości Boga i bliźnich. W sali senackiej Politechniki Krakowskiej, gdzie tradycyjnie odbywa się uroczystość, była m.in. żona Jerzego Ciesielskiego - Danuta Ciesielska, członkowie kapituły i przedstawiciele PK oraz liczni goście.

(G)

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo