Za rok przedszkole, a

Za rok przedszkole, a za dwa lata będzie hala

Katarzyna Hołuj

Dziennik Polski 24

Budowa przedszkola samorządowego w Sułkowicach. Do użytku ma zostać oddane w 2017 roku
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

©fot. Katarzyna Hołuj

Gmina Sułkowice. W mieście powstaje największe i najnowocześniejsze przedszkole w powiecie. Niebawem rozpocznie się budowa drogi do niego, a w Rudniku trwają prace przy budowie hali sportowej.
Do gminy dotarły też dobre wieści o możliwym dofinansowaniu hali oraz drogi. - Jesteśmy na etapie składania wniosku do Ministerstwa Sportu Turystki - mówi Piotr Pułka, burmistrz Sułkowic i dodaje, że jest to możliwe dzięki temu, że Sejmik województwa małopolskiego właśnie umieścił halę w Rudniku w wieloletnim programie rozwoju bazy sportowej województwa.

Dofinansowanie ma pochodzić z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Pozwoli ono, jak mówi burmistrz, uwolnić środki na inne, nowe inwestycje, które radni mają w planach. Koszt budowy hali w Rudniku to 4,9 mln zł. Wyłoniony wykonawca rozpoczął już prace ziemne. Inwestycja ma zostać zakończona w roku 2018.

Rok wcześniej gotowe będzie przedszkole samorządowe. Jego budowa w „górnej” (bliskiej Harbutowicom) części Sułkowic jest już zaawansowana - mury wyrosły z ziemi, dzięki czemu widać już oryginalną bryłę budynku z owalną aulą. Inwestycja będzie kosztowała 5,5 mln zł. Zastąpi dwa sułkowickie przedszkola samorządowe: „jedynkę” i „trójkę”.

Już niebawem rozpocznie się budowa drogi do nowego przedszkola. Gmina podpisała właśnie umowę z jej wykonawcą wyłonionym w przetargu. Droga ma powstać do końca października br. na mocy specustawy (procedura ZRID). Koszt jej budowy to 1,3 mln zł. - Mamy prawie pewne szanse na dofinansowanie - mówi burmistrz Pułka. Wniosek gminy znalazł się na drugim miejscu listy rezerwowej, a mają się pojawić pewne oszczędności.

myslenice@dziennik.krakow.pl


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo