Zabił żonę w Niepołomicach. Teraz mówi, że nie pamięta, w...

Zabił żonę w Niepołomicach. Teraz mówi, że nie pamięta, w jaki sposób zadał 18 ciosów nożem

Zdjęcie autora materiału
Artur Drożdżak

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Zabił żonę w Niepołomicach. Teraz mówi, że nie pamięta, w jaki sposób zadał 18 ciosów nożem

©Artur Drożdżak

Zabił żonę w Niepołomicach i wezwał policję. Teraz Paweł W. opowiada, że nie pamięta w jaki sposób zadał partnerce 18 ciosów nożem. Akta sprawy właśnie trafiły do krakowskiego sądu. Mężczyźnie grozi dożywocie.
Zabił żonę w Niepołomicach. Teraz mówi, że nie pamięta, w jaki sposób zadał 18 ciosów nożem

©Artur Drożdżak

51-letni Paweł i 30-letnia W. byli małżeństwem od 2009 r., wychowywali córeczki. Mąż kiedyś pracował jako dziennikarz na Podhalu, potem był rzecznikiem prasowym Legii Warszawa, ale na skutek kłopotów z prawem trafił za kratki.

Po wyjściu na wolność na początku 2017 r. znalazł pracę i sporo jeździł po raju i za granicę. Żona fryzjerka wychowywała ich dwójkę dzieci.

W ich małżeństwie źle się ostatnio działo, mieli kłopoty finansowe, ale nie tylko. Kobieta na początku października ub. roku zapowiedziała mężowi, że chce się rozwieść.
Dwa tygdnie potem tragicznego 31 października Paula W. rano zawiozła starszą córkę do szkoły. Po południu dziewczynka miała jechać z ojcem do stolicy.

Paweł W. podejrzał żonę o zdradę i gdy byli w domu ktoś zadzwonił na telefon kobiety. Nie odebrała połączenia, ale mąż zorientował się, że dzwonił inny mężczyzna.


Z późniejszych wyjaśnień Pawła W. wynikało, że żona w tamtej chwili przyznała mu się, że ma kochanka i już raz spędziła z nim noc choć mężowi mówiła, że była w tym czasie u koleżanki.

Z relacji oskarżonego wynika, że żona zapowiedziała mu także, że znowu chce się z spotkać z tym mężczyzną w celach intymnych, gdy mąż będzie z córką w Warszawie.

Doszło do kłótni, podczas której Paweł W. zadał żonie 18 ciosów nożem. Z jego opowieści wynika, że nie pamięta przebiegu zajścia. Odzyskał świadomość dopiero po chwili, gdy żona leżała już martwa, a zakrwawiony nóż był na ławie.

Upewnił się, że młodsza córka śpi i wtedy wykonał telefon na policję. Patrol szybko się pojawił w ich wynajmowanym mieszkaniu w Niepołomicach.

Paweł W. przyznał się do zabójstwa, ale mówi, że nie chciał pozbawić żony życia. Biegli stwierdzili, że był poczytalny.
Był już trzy razy karany min. za jazdę po pijaku. Prokuratura do odrębnego prowadzenia wyłączyła materiały dotyczące znęcania się nad Paulą W. W tym wątku śledztwo jeszcze trwa.

Za zabójstwo mężczyźnie grozi dożywocie, choć śledczy zmienili Pawłowi W. zarzut z zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem na „zwykłe” zabójstwo.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze (9)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Fantastyczna składnia :)

Krak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Panie Drozdżak, jestem pod wrażeniem stylu w jakim napisał Pan ten pożal się Boże artykuł. Wiem, że teraz "nie matura, a chęć szczera..." oraz wujek w PiSie, albo dziadek w SLD, dają prawo objawiać...rozwiń całość

Panie Drozdżak, jestem pod wrażeniem stylu w jakim napisał Pan ten pożal się Boże artykuł. Wiem, że teraz "nie matura, a chęć szczera..." oraz wujek w PiSie, albo dziadek w SLD, dają prawo objawiać się dzienikarzom pańskiego pokroju. Ale litości... Są jeszcze inne zawody, w których z pewnością mógłby się Pan sprawdzić piep...ąc tak samo robotę. Korzyść dla Pana byłaby taka, że przed znacznie węższym gronem odbiorców.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
skandal

Krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

Panie Drożdżak, skandal. Ja rozumiem taki tekst jako 10 latek do gazetki szkolnej, ale tutaj to już naprawdę nie wypada...


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
nawet komentarzy pod własnymi wypocinami nie przeczytał

janek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

już o poprawie badziewia nie wspomnę

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bujda na resorach, douczcie dziennikarzy

Phantom (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12

Dlaczego nikt z waszych pożal sos Boże dziennikarzyn nie napisał, że ten stary dziad zdradzał ją od kilku lat, z różnymi kobietami i stąd jej decyzja o rozwodzie? Bo dowiedziała się o tym fakcie na...rozwiń całość

Dlaczego nikt z waszych pożal sos Boże dziennikarzyn nie napisał, że ten stary dziad zdradzał ją od kilku lat, z różnymi kobietami i stąd jej decyzja o rozwodzie? Bo dowiedziała się o tym fakcie na długo zanim sama weszła w jakąś relację. A on - wiedząc doskonale że ona układa sobie życie - błagał żeby pozwoliła mu kilka dni pomieszkać w domu, żeby mógł pozamykać swoje sprawy tu na miejscu. On to morderstwo sobie drobiazgowo zaplanował.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zabił żonę w Niepołomicach

Bibi (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12

Co ty człowieku wypisujesz? Starego chorobliwie zazdrosnego dziada przerosło Ego bo myślał że jest gwiazdą !Zabrał życie młodej dziewczynie w okrutny sposób ,matkę dzieciom i niech go spodka taka...rozwiń całość

Co ty człowieku wypisujesz? Starego chorobliwie zazdrosnego dziada przerosło Ego bo myślał że jest gwiazdą !Zabrał życie młodej dziewczynie w okrutny sposób ,matkę dzieciom i niech go spodka taka sama śmierć jak ją!Nagle ma amnezje mam nadzieje że znajdzie sie ktoś kto jemu przypomni...zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Z MORDY WIDAC ZE TO BANDYTA........

................. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

DOZYWOCE TO NAWET ZA MALO DLA MORDERCY........

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Co wy robicie?

dede (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

Nie macie kogoś, kto sprawdza teksty przed ich zamieszczeniem? A może macie to gdzieś, jak wygląda tekst? Czytam dość szybko i od razu wychwyciłem te dwie porażki w tekście, który opisuje...rozwiń całość

Nie macie kogoś, kto sprawdza teksty przed ich zamieszczeniem? A może macie to gdzieś, jak wygląda tekst? Czytam dość szybko i od razu wychwyciłem te dwie porażki w tekście, który opisuje tragedię... "sporo jeździł po raju".........."Paweł W. podejrzał żonę o zdradę". DzP, składam propozycję korekty tekstów, bo takie wpadki Wam nie przystoją. Czekam odpowiedzi. Widać moje IP, więc potwierdzenie będzie formalnością.
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
GK jak zwykle bez ładu i składu

Sy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 22 / 1

Czy w waszej redakcji pracuje choć jedna osoba, która potrafi pisać?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A może..

Krak (gość)

Zgłoś naruszenie treści

A może oni dostają gotowce z Reutersa ?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo