Zabrakło 17 sekund

O
Rafał Fedaczyński (Unia Hrubieszów) podczas zawodów Pucharu Europy w chodzie w węgierskim Miszkolcu wynikiem 3.56.13 zajął 14. miejsce w rywalizacji na 50 km i uzyskał minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa świata w Helsinkach.

Zwyciężył brązowy medalista olimpijski z Aten Rosjanin Aleksiej Wojewodin - 3.41.03. Pozostali reprezentanci Polski nie ukończyli konkurencji - Maciej Rosiewicz (UKS 12 Kalisz) został zdyskwalifikowany, a Kamil Kałka (Gwda Piła) i Michał Jarosz (AZS AWF Kraków) zeszli z trasy. Wśród juniorów na dystansie 10 km najlepiej z trójki Polaków spisał się Rafał Sikora (OTG Sokół Mielec), który z wynikiem 45.37 był 22. Zwyciężył Rosjanin Andrej Ruzawin 39.57. Michał Dominiak (UKS 12 Kalisz) i Paweł Krawczyk (OTG Sokół Mielec) zostali zdyskwalifikowani.
   Wśród juniorek (10 km) triumfowała Rosjanka Wiera Sokołowa - 44.09. 14. miejsce zajęła Paulina Buziak (OTG Sokół Mielec) - 50.38.
   Na dystansie 20 km Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) zajął 9. miejsce i do uzyskania minimum zabrakło mu 17 sekund. Rafał Augustyn (AZS AWF Kraków) został zdyskwalifikowany, a Beniamin Kuciński (AZS AWF Katowice) nie ukończył konkurencji. Pierwsze miejsce zajął Rosjanin Ilja Markow wynikiem 1.20.50, 2. Juan-Manuel Molina (Hiszpania) 1.20.54, 3. Władimir Stankin (Rosja) 1.21.28, 6. Roman Magdziarczyk (Polska) 1.22.26 (zdobył minimum na MŚ), 9. Grzegorz Sudoł (Polska) 1.23.17. W rywalizacji kobiet triumfowała Rosjanka Olimpiada Iwanowa. Najlepsza z Polek Agnieszka Olesz (AZS AWF Katowice) była 34., Beata Bodzioch (AS AWF Kraków) chodu nie ukończyła. (O)