STM
TENIS STOŁOWY. Cztery kolejki rundy rewanżowej mają już za sobą zespoły biorące udział w rozgrywkach małopolsko-podkarpackiej grupy drugiej ligi mężczyzn.

O miejsca 1-6

WYNIKI:

Spektrum Słopnice - Gorce Nowy Targ 5-5, UKS Płomień Gold Drop Limanowa - UKS Polfin Ogrodzenia BIZ Oświęcim 8-2, Kolping II Jarosław - Strzelec I Frysztak 3-7.

O miejsca 7-12

W Krakowie doszło w niedzielę do pojedynku dwóch zespołów walczących o utrzymanie się; rywalem miejscowej Bronowianki był w nim UKS AGRA Olesno. Goście przystąpili do tego spotkania w osłabionym składzie bez kontuzjowanego Tomasza Chmielewskiego oraz Krzysztofa Furtaka, któremu na występ nie pozwoliły sprawy osobiste. Mecz rozpoczął się od dwóch wygranych gospodarzy; Łukasz Białczyk w pięciu setach pokonał Tadeusza Motykę (I stół), a Sławomir Kluzek zwyciężył 3-1 Łukasza Nowaka (II stół). Nieco lepiej spisali się tenisiści stołowi z Olesna w kolejnych dwóch pojedynkach singlowych. Na pierwszym stole Tomasz Łabędź uległ wprawdzie 1-3 Łukaszowi Klimasowi, ale grający na drugim stole Radosław Łączyński wygrał 3-1 z Grzegorzem Kluzkiem. Podziałem punktów zakończyły się również gry deblowe. Białczyk i S. Kluzek pokonali 3-2 parę Łabędź - Motyka, a Klimek i G. Kluzek w takich samych rozmiarach ulegli Łączyńskiemu i Nowakowi. Po następnych dwóch singlach goście zachowali jeszcze szansę na wywiezienie z Krakowa jednego punktu. Łabędź przegrał wprawdzie 2-3 z Białczykiem, ale Łączyński zwyciężył 3-1 S. Kluzka i Bronowianka prowadziła 5-3. Niestety, na zakończenie Klimas w pięciu setach ograł Motykę, natomiast G. Kluzek zwyciężył 3-1 Nowaka i komplet jakże ważnych punktów pozostał w Krakowie. Zespołowi z Olesna zabrakło w tym spotkaniu nieco szczęścia, aż cztery pojedynki goście przegrali bowiem w pięciu setach.

Bronowianka Kraków - UKS AGRA Olesno 7-3. UKS AGRA: Radosław Łączyński 2.5, Łukasz Nowak 0.5, Tomasz Łabędź 0, Tadeusz Motyka 0.

W innych meczach: Brzostowianka Brzostek - Nurt POSiR Przemyśl 1-9, Kontap OVB MOSiR II Krosno - Czarni Koziniec 6-4.

7. Nurt 14 15 77-63

8. MOSiR II 14 14 71-69

9. Bronowianka 14 8 50-90

10. Brzostowianka 14 6 36-104

11. UKS AGRA 14 5 40-100

12. Czarni 14 2 27-113