Zabrakło tylko złota

Medale kryniczan w mistrzostwach Polski Taekwondo

Medale kryniczan

Cztery medale przywieźli zawodnicy Arcusa Krynica z rozgrywanych w Poznaniu Międzynarodowych Mistrzostw Polski Taekwondo "Polish Open".

Impreza ta corocznie przyciąga najlepszych zawodników z kraju i spoza jego granic. W tym roku gośćmi były ekipy z Białorusi, Ukrainy i Czech. Łącznie przez dwa dni zawodów na tatami pojawiło się blisko 250 zawodników i zawodniczek.

Najbardziej utytułowana krynicka seniorka Iwona Kosiorek - reprezentantka kadry narodowej - walcząc w kat. do 72 kg uległa w finale Katarzynie Kalinowskiej z AZS Olsztyn. Podczas niedawnych mistrzostw Polski Iwona była pierwsza, w Poznaniu niestety role się odwróciły. Wśród juniorek, w kat. do 59 kg srebrny medal wywalczyła Katarzyna Jurek. Brązowy krążek przypadł Dorocie Wójcik, rywalizującej z seniorkami w kat. do 47 kg. W pięknym stylu w kategorii do 67 kg seniorów walczył Mariusz Weberbauer. Doszedł do półfinału, gdzie stoczył zacięty pojedynek z zawodnikiem z AZS Gdańsk. Walka zakończyła się remisem 12-12, ale przez wskazanie sędziów wygrał gdańszczanin. Mariusz uplasował się na 3 miejscu. Mariusz Pacut przegrał swoją pierwszą walkę i odpadł w ćwierćfinałach. Dobrze zapowiadał się występ jednego z trenerów Arcusa Bartłomieja Cabali, który wygrał swoją pierwszą walkę, ale w następnej doznał kontuzji kolana i nie mógł podjąć dalszej rywalizacji.

- Start kryniczan mogę uznać za udany - mówi prezes i trener UKS Arcus Krynica Jarosław Jarząb. - Liczyliśmy na złoto Iwony, ale nie udało się. Pozostali zawodnicy dali z siebie wszystko. Przyszła teraz pora na wyciągnięcie odpowiednich wniosków i zintensyfikowanie treningów przed następnymi zawodami. (dw)