Zacięty turniej w Wieliczce

Pawel Panus
Pawel Panus
Bardzo dobry występ odnotowały podopieczne trenera Artura Stryszowskiego, w V turnieju ligowym mistrzostw Małopolski kadetek kończącym tegoroczną rywalizację na parkietach w Małopolsce.

W pierwszym meczu spotkały się siatkarkiz Wieliczki z koleżankami z Myślenic. Po pierwszym dość łatwo wygranym secie przez wieliczanki, drugi set nabrał rumieńców, żaden zespół nie odpuszczał piłek, to z jednej strony to z drugiej były przeprowadzane świetne ataki, w obronie też zacięta walka trwała, jednak w zagrywce dziewczęta z Wieliczki miały przewagę nad rywalkami i to doprowadziło do wygrania również tej partii. W trzecim secie znowu trwała walka punkt za punkt aż do końcówki seta, gdzie zawodniczki MKS MOS Wieliczkaprowadząc 22:20 popełniły błąd w zagrywce, później w ataku i musiały się zadowlić zwycięstwem 2:1. W drugim meczu Dalin pokonał Wisłę 2:1, w trzecim MKS MOS pokonał Spartę 2:1.
Po podliczeniu wyników okazało się, że do niższej ligi spadł Dalin, a MKS Mos na koniec roku w lidze kadetek zajmuje drugie miejsce. Kolejne turnieje oraz finał wojewódzki odbędą się w przyszłym roku.