Zaczęli od sukcesów

(ART)
Kolarstwo górskie. Sezon maratonów MTB na dobre ruszył w Polsce. W różnych imprezach z sukcesów cieszyli się zawodnicy z naszego regionu.

Krakowianin Bartosz Janowski (Romet MTB Team), jeden z czołowych krajowych maratończyków, w pierwszej eliminacji Bike Maratonu w Miękini zajął na najdłuższym dystansie (giga) 7. miejsce w open, a w swej kategorii M2 (19-30 lat) sklasyfikowany został na 4. pozycji.

Znacznie lepiej poszło mu później w Murowanej Goślinie podczas wyścigu inaugurującego inny popularny cykl, MTB Marathon. Był najszybszy na trasie gigama­ratonu, zwyciężając w open i M2 z przewagą ponad 7 minut nad Sebastianem i Sylwestrem Swatami.

Dobre wyniki w Wielkopolsce uzyskali też inni kolarze spod Wawelu. Na dystansie giga najlepszy w M3 okazał się Dominik Grządziel (DSR Author), a w K3 2. finiszowała Katarzyna Galewicz (Twomark Specialized). Ponadto na średniej trasie (mega) w M4 wygrał Marcin Reczyński, 2. w K2 była Karolina Kukuła (oboje KSPO Arrow Kraków).

Udany początek sezonu ma także Mariusz Kozak (MTB Team RMF FM Rockstar Energy Drink Kraków). W zawodach w Warszawie, inaugurujących Skandia Maraton (cykl organizowany przez Czesława Lan­ga), nasz zawodnik triumfował na średnim dystansie (medio) w open i swej kategorii M2. Jego starszy klubowy kolega Krzysztof Podolski zajął 3. miejsce w M4. Kozak najszybszy okazał się też w Otwocku, na dystansie max w Lotto Poland Bike Marathon, nowej imprezie w maratonowym kalendarzu.