Zadecydował "swojak"

pan
Kalwarianka zapisała więc na swoim koncie pierwsze trzy punkty, a warto przypomnieć, że w ubiegłym sezonie był to cały dorobek zespołu w rundzie jesiennej.

Kalwarianka wygrała wyjazdowy mecz z Orłem Piaski Wielkie

Piłkarze Kalwarianki wygrali na inaugurację rozgrywek małopolskiej czwartej ligi z zespołem beniaminka rozgrywek Orłem Piaski Wielkie 3-2. Mecz był bardzo dobrym i dramatycznym widowiskiem, a zwycięstwo kalwarianie zawdzięczają samobójczej bramce Andrzeja Turbasy w końcówce spotkania.
  - Byliśmy dziś zespołem lepszym, dojrzalszym i uważam, że zasłużenie wygraliśmy - mówi trener Kalwarianki Marek Holocher. - Zwłaszcza w pierwszej połowie dyktowaliśmy warunki gry i mimo, iż straciliśmy bramkę, szybko potrafiliśmy wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie piłkarze Orła nie mając nic do stracenia rzucili się do odrabiania strat i zepchnęli nas do defensywy. Musiałem zmienić ustawienie, bo kontuzji nabawił się bardzo dobrze grający tego dnia Pilch. Gospodarze potrafili to wykorzystać zdobywając wyrównującą bramkę. Chwała chłopcom, że zdołali strzelić zwycięskiego gola, choć padł on w szczęśliwych dla nas okolicznościach. Za występ w meczu z Orłem chcę wyróżnić: Żurka, Jamroza, Włodarczyka i Michulca, którzy byli najlepszymi graczami na boisku.