0 1 połowa

GKS Bełchatów

1

0 1 połowa

• Koniec meczu! GKS Bełchatów wywozi z Sosnowca jeden punkt, a gospodarze są wściekli, że sędzia nie podyktował rzutu karnego w ostatniej akcji meczu!

• Posypały się kartki. Na pewno upomniany został Tomasz Nawotka.

• Wycofana piłka przed pole karne, skąd uderzenie jednego z piłkarzy Zagłębia było zablokowane. Ich zdaniem było zagranie ręką, ale sędzia nie wskazał na "wapno"!

• Tomasz Nawotka przeprowadził solową akcję i wywalczył rzut wolny tuż przy linii bocznej pola karnego. Faulował Mateusz Szymorek.

• Rzut wolny dal Zagłębia może być piłką meczową. Szymon Pawłowski centruje ale po sporym zamieszaniu wybijają goście.

• Paweł Lenarcik łapie piłkę, którą za mocno w polu karnym wypuścił sobie Tomasz Nawotka.

• Sylwester Rasmus dolicza 4 minuty do drugiej połowy. Dla kogo pełna pula?

• Naciskany przez Dawida Ryndaka Bartłomiej Bartosiak uderza z pola karnego wysoko nad poprzeczką.

• Przerwa w grze. Paweł Lenarcik opatrywany przez sztab medyczny.

• Zakotłowało się przed bramką bełchatowian, gdzie najprzytomniej zachował się wprowadzony po przerwie Stanisław Biłeńkyj, który z kilku metrów skierował ją do siatki!

• ZAGŁĘBIE WYRÓWNUJE! STANISŁAW BIŁEŃKYJ!!!

• Marcin Ryszka melduje się na placu gry. W stronę ławki udaje się strzelec jedynego gola, czyli Mateusz Marzec.

• Żółta kartka dla Dawida Ryndaka.

• Tomasz Hołota uderza z dalszej odległości wysoko nad bramką.

• Rafał Grzelak zmienia Wojciecha Słomkę. Radosław Mroczkowski wykorzystał limit zmian.

• Paweł Lenarcik spokojnie broni strzał Fabiana Piaseckiego. Piłka leciała w środek bramki przez co miał znacznie ułatwione zadanie.

• Stanisław Biłeńky kieruje piłkę do bramki gości, ald gol nie zostaje uznany. Sędzia dopatrzył się faulu Fabiana Piaseckiego tuż przed strzałem.

• Piłkę po centrze Wojciecha Słomki z rzutu wolnego spokojnie łapie Paweł Lenarcik.

• "Żółtko" na koncie Adriana Małachowskiego za faul taktyczny.

• Tomasz Nawotka faulowany przez Adriana Małachowskiego. Jeszcze wmieszał się w to Marcin Grolik, który odepchnął zawodnika Zagłębia. Sytuację musi uspokajać sędzia.

• Patryk Małecki kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Patryk Mularczyk.

• Kolejny rzut rożny dla Zagłębia. Przed rozegraniem sędzia Sylwester Rasumus uspokaja zawodników w polu karnym gości - doszło do przepychanki.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul na Mateuszu Marcu upomniany został Szymon Pawłowski.

• Maciej Mas zmienia Karola Stanka.

• Warto podkreślić, że Mateusz Marzec strzelił piątą bramkę w lidze w piątym spotkaniu z rzędu!

• Szymon Pawłowski wywalczył rzut rożny. W walce o górną piłkę faulował Piotr Polczak.

• Zablokowany strzał Jakuba Siniora zapoczątkował kontrę "Brunatnych".Ta została zastopowana kilka metrów za linią środkową.

• MATEUSZ MARZEC NIE MYLI SIĘ!!!

Z jedenastu metrów pokonuje Matko Perdjicia, strzelając swoją 5. bramkę w tym sezonie!

• Rzut karny dla GKS-u Bełchatów! Świeżo wprowadzony Bartłomiej Bartosiak był faulowany w "szesnastce" przez Tomasza Nawotkę!

• Seria dośrodkowań w pole karne bełchatowian. Najpierw z piłka po zagraniu Dawida Ryndaka, a p chwili Patryka Małeckiego piłkę łapie Paweł Lenarcik.

• ... a Stanisław Biłeńkyj zmienia Filipa Karbowego.

• Zmiany. W ekipie gości Bartłomiej Bartosiak zastępuje Krzysztofa Wołkowicza...

• Składnie zapowiadała się kontra gospodarzy. Patryk Małecki nie zdołał opanować piłki w boisku po podaniu Szymona Pawłowskiego.

• Marcin Grolik blokuje strzał Szymona Pawłowskiego zza pola karnego.

• Patryk Małecki pognał lewą stroną. Skuteczny powrót do defensywy zanotował Mateusz Marzec, który przerywa akcję rywala.

• Goście próbowali wyjść z kontrą w postaci lagi i rajdu Bartosza Biela. Przerwał ją Wojciech Słomka wybiciem poza linię boczną.

• Marcin Grolik uprzedza Fabiana Piaseckiego, który czekał na podanie Patryka Małeckiego. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Po chwili Fabian Piasecki wyskakuje najwyżej do dośrodkowania Dawida Ryndaka. Mimo że był wzięty w "sandwich" przez dwóch obrońców GKS-u to zdołał uderzyć głową tuż obok słupka!

• Tomasz Nawotka zagrywa ze skrzydła przed pole karne do... nikogo. Bełchatowianie mieli ułatwione zadanie na wyjaśnienie sytuacji.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Sosnowca, gdzie kończy się przerwa w meczu Zagłębie -GKS Bełchatów w 8. kolejce Fortuna 1. Ligi. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Mimo sporej przewagi Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo remisuje z GKS-em Bełchatów.

• Niewiele brakowało, by Szymon Pawłowski sprokurował rzut karny, przypadkowo zahaczając Marcina Grolika. Gdyby sędzia był lepiej ustawiony (czyli niezasłonięty), to zapewne wskazałby na 11. metr.

• A teraz składna akcja Filipa Karbowego, Szymona Pawłowskiego i Patryka Małeckiego. Ostatecznie strzał zza linii 16. metra na raty broni Paweł Lenarcik.

• Atak Wojciecha Słomki przynosi korner. Po zagraniu Szymona Pawłowskiego Patryk Małecki posyła "rogala" w stronę dalszego słupka i było groźnie!

• Kolejna próba Mateusza Marca. Piłka w nieznacznej odległości minęła bramkę!

• W odpowiedzi atakował Mateusz Marzec. Nie zdołał jednak utrzymać piłki na boisku -przekroczył linię środkową.

• A teraz Tomasz Nawotka uderza głową. Nie zdoła jednak zaskoczyć Pawła Lenarcika.

• Nieudany strzał Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.

• Nieco ponad pół godziny gry za nami. Znacznie większą przewagę w posiadaniu piłki mają gospodarze, ale GKS Bełchatów zdołał stworzyć sobie groźną okazję bramkową, ale na przeszkodzie stanął Matko Perdjić.

• Fabian Piasecki zdołał wywalczyć piłkę i znalazł miejsca do strzału. W ostatniej chwili został zablokowany.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką bełchatowian.

• Tomasz Nawotka huknął teraz z ok. 25 metrów! Paweł Lenarcik przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Tomasz Nawotka pada w polu karnym "Brunatnych" po kontakcie z Marcinem Grolikiem. Zdaniem sędziego nie ma podstaw do wskazania na "wapno".

• A teraz bramkarz Zagłębia ratuje swoich kolegów przed utratą gola! Z trudem paruje piłkę po uderzeniu Mateusza Marca po dalszym rogu! Pomocnik GKS-u popisał się akcją w tylu Arjena Robbena i niewiele brakowało, by finał był w stylu Holendra!

• Adrian Małachowski uderza z dystansu. Piłka w dalekiej odległości mija bramkę Matko Perdjicia.

• Siła złego na jednego Bartosz Biel "szarpnął" skrzydłem, ale w wyniku pressingu dwóch rywali traci piłkę.

• Przerwa w grze. W środku pola faulowany był Dabian Piasecki.

• Ależ bliski wpisania się na listę strzelców był Piotr Polczak. Po zamieszaniu w polu karnym wywołanym centrą z rzutu rożnego Patryka Małeckiego, były defensor m.in. Cracovii uderza z bliska, ale nie zdołał pokonać bramkarza GKS-u!

• Przyjezdni nie są w stanie wyjść z piłką poza linię środkową. Próbuje to wykorzystać Zagłębie. akcja przynosi korner.

• Po chwili Fabian Piasecki główkuje po wrzutce Jakuba Siniora. Jednak był spalony.

• Nie słabną ataki piłkarzy Radosława Mroczkowskiego. Piłki zagranej z bocznego sektora nie sięgnął Fabian Piasecki, ale uczynił to Patryk Małecki. Ten w dość trudnej sytuacji strzeleckiej wycofał piłkę do Szymona Pawłowskiego, który dośrodkował w pole karne do napastnika Zagłębia. Ten uderza głową obok bramki Pawła Lenarcika.

• Sporo chęci do gry wykazuje Patryk Małecki. Najpierw ciut za mocno centruje z ok. linii 16. metra do Fabiana Piaseckiego, a po chwili jego podanie do kolegi "przecina" w ostatniej chwili Mateusz Szymorek.

• Karol Stanek na spalonym.

• A teraz Patryk Małecki zagrywa w pole karne, ale radzą sobie goście. Wybijają piłkę przed "szesnastkę", skąd na podanie do Fabiana Piaseckiego zdecydował się Szymon Pawłowski. Zagrał źle. Wydawało się, że lepszą decyzją byłby strzał na bramkę.

• Dość stykowa sytuacja w "szesnastce" Zagłębia, gdzie popychany był Wojciech Słomka. Sędzia nakazuje grać.

• Sylwester Rasumus gwiżdże i ze środka zaczynają goście!

• Bardzo ładny i miły gest

• Po 7 rozegranych meczach gospodarze są na 14. miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Mają 2 punkty przewagi nad otwierającą strefę spadkową Chojniczanką, która wczoraj przegrała u siebie ze Stomilem Olsztyn (1:3).

Z kolei GKS Bełchatów, z takim samym dorobkiem punktowym, jest piętro wyżej w pierwszoligowej hierarchii.

Zwycięstwo pozwoli włączyć się do walki o miejsca 3-6, które w tym sezonie premiuję grę w barażach o Ekstraklasę. Drużyny, które są na tych miejscach, tj. Miedź Legnica, Warta Poznań, Puszcza Niepołomice i Stomil Olsztyn, mają właśnie 13 "Oczek".

• Do tej pory, na różnych ligowych szczeblach rozgrywek, obie ekipy mierzyły się ze sobą 14 razy. Bilans jest lekko po stronie "Brunatnych", którzy wygrali 5 spotkań, tyle samo razy wynik był nierozstrzygnięci, a sosnowiczanie cieszyli się ze zwycięstwa czterokrotnie. Jednak bilans bramek jest po stronie Zagłębia - 17 bramek strzelonych i 15 straconych.

• Rezerwowi Zagłębia Sosnowiec: Krystian Stępniowski - Stanisław Bileńkyj, Patryk Mularczyk, Mateusz Szwed, Quentin Seedorf, Cal Stewart, Michał Kieca, Błażej Radwanek, Rafał Grzelak.

Rezerwowi GKS-u Bełchatów: Daniel Niżnik - Michał Kołodziejski, Bartłomiej Bartosiak, Artur Golański, Wiktor Putin, Marcin Ryszka, Maciej Mas, Damien Warnecki.

• Przed pierwszym gwizdkiem wato przeczytać zapowiedź, która przygotował Bartosz Głąb:

• Jedyne niedzielne spotkanie 8. kolejki na zapleczu Ekstraklasy poprowadzi Sylwester Rasmus z Torunia. Na liniach będą mu pomagać Jakub Winkler i Michał Sobczak.

A na relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dzień doby i kłaniam się nisko!

• Witamy i zapraszamy do Sosnowca, gdzie za 20 minut spadkowicz, czyli Zagłębie, zmierzy się z beniaminkiem - GKS-em Bełchatów!