Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 2:1 ZDJĘCIA KIBICÓW Kibiców Zagłębia ucieszył wynik Górnika Zabrze. Fani Wisły wyzywali „Miśka”

TOK
Zagłebie Sosnowiec wygrało z Wisłą i nadal ma szansę na pozostanie w Ekstraklasie Karina Trojok
W meczu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy w grupie spadkowej Zagłębie Sosnowiec grało w czwartek z Wisłą Kraków. Na Stadionie Ludowym byli też kibice „Białej Gwiazdy”. Byłeś na meczu? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW z meczu Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków. Mecz oglądało 3048 widzów. Zagłębie wygrało 2:1 i nadal wierzy w pozostanie w Lotto Ekstraklasie.

Zanim rozpoczął się mecz mieliśmy minutę ciszy dedykowaną zmarłemu niedawno byłemu sędziemu i działaczowi piłkarskiemu Alojzemu Jarguzowi. Zmarł 22 kwietnia w wieku 85 lat. Jarguz był pierwszym polskim sędzią prowadzącym mecz w mistrzostwach świata.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW

Gdy rozpoczęła się gra od razy na stadionie zrobiło się głośno. „Młyn” kibiców Zagłębia i sektor Wisły wymieniali wzajemne „uprzejmości”, pozdrawiali swoje sztamy. Gdy sosnowiczanie już w 5. minucie stracili bramkę (strzelił Krzysztof Drzazga), fani Zagłębia nie wytrzymali i zaczęli skandować „K… mać Zagłębie grać!”.

Kibice Wisły, oprócz tradycyjnych przyśpiewek, wyzywali też swojego byłego przywódcę „Miśka”. Hasła były dosadne i bardzo niecenzuralne. Dostało się też gospodarzom: „Pierwsza liga, pierwsza liga, Zagłębie” - krzyczeli kibice w sektorze gości, którzy nie zapomnieli pozdrowić Ruch Chorzów, co spotkało się z gwizdami.

Niezależnie jak się potoczą losy Zagłębia Lotto Ekstraklasa w przyszłym sezonie nadal będzie w Sosnowcu. Na Stadionie Ludowym swoje mecze ma rozgrywać beniaminek Raków Częstochowa. W czwartek na trybunach był prezes częstowskiego klubu Wojciech Cygan.

W II połowie doszło do niecodziennej chwili. Spiker poinformował, że Górnik Zabrze prowadzi we Wrocławiu ze Śląskiem 2:1, co kibice Zagłębia przyjęli oklaskami. Ostatecznie i Zagłębie i Górnik wygrały swoje mecze po 2:1. W poniedziałek w Zabrzu odbędzie się mecz tych drużyn.

W PUNKT ODC. 4 Ile wart jest widz Ekstraklasy?