Zagrali fatalnie w ćwierćfinałach

(PAN)
Futsal. Nie udało się zespołom z Chrzanowa i Bochni stanąć na podium mistrzostw Polski juniorów, które od piątku odbywały się w Łęczycy.

W ostatnich latach zespół Wisły, oparty na zawodnikach z Chrzanowa, stale zajmował miejsce w czołówce, sięgał po medale. Tym razem Wisła pokonała Rekord Bielsko-Biała 4:3, zremisowała 3:3 z UKS CityZen Poznań, ale w ćwierćfinale wysoko uległa Gwieździe Ruda Śląska 1:5 i marzenia o podium przepadły.

W kolejnych meczach Wisła pokonała GSF Gliwice 3:2 oraz uległa Góralowi Tryńcza 2:4 i zajęła szóste miejsce. W zespole z Chrzanowa grali: Korneliusz Łowiec, Jakub Krzciuk, Paweł Piskorz, Artur Ząbek, Marek Tokarz, Mateusz Lasik, Norbert Bębenek, Dawid Sabuda, Patryk Orkwiszewski, Patryk Nędza, Norbert Lecito i Krzysztof Kaiser.

BSF Bochnia w pierwszej fazie mistrzostw pokonał 3:2 Unisław Team oraz zremisował 1:1 z Gwiazdą Ruda Śląska. W meczu o awans do strefy medalowej podopieczni Roberta Augustyna ulegli 1:4 Rekordowi Bielsko-Biała. Porażki 0:2 z Góralem i 2:5 z GSF Gliwice sprawiły, że zespół zajął ósmą lokatę.

W zespole BSF grali: Radosław Radecki, Krystian Jaszczyński, Daniel Bukowiec, Łukasz Furtak, Dawid Grzyb, Hubert Grodowski, Michał Kaczmarczyk, Mateusz Klima, Konrad Kurzywilk, Kamil Patyk, Dawid Pilch, Jędrzej Wiktorowicz oraz Krzysztof Styrna.