Zajęli całe podium

(ART)
Narciarstwo alpejskie. W Suchem na Podhalu odbyły się mistrzostwa Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego w slalomie, zaliczane do Ligi MOZN. Wśród złotych medalistów są zawodnicy z Krakowa i okolic.

Rywalizowano w trzech kategoriach: juniorzy A, B i C. Stawka była bardzo mocna. Na starcie stanęli medaliści niedawnej Olimpiady Młodzieży (MP juniorów A i B), a także cyklu młodzieżowego Pucharu Polski.

Alpejczycy z naszego regionu odnieśli trzy zwycięstwa. W juniorkach C wszystkie miejsca na podium zajęły zawodniczki krakowskich klubów. Zwyciężyła Maja Chyla (Yeti) o 1,08 s (po dwóch przejazdach) przed Weroniką Sobaś i 2,74 s przed Mają Zakrzewską (obie Ikatur Ski Club). Zmagania chłopców w tej kategorii zdominowali reprezentanci Siepraw Ski, zdobywając wszystkie medale: zwyciężył Jan Bolek, 2. był Mateusz Bucki, a 3. Sebastian Klik. Podobna sytuacja była w gronie juniorów A. Tam również przedstawiciele jednej ekipy – Sport Szok Kraków – wywalczyli wszystkie miejsca na „pudle”, kolejno: Antoni Szczepanik, Antoni Dulczewski (strata 3,20 s) i Piotr Słomiński (7,79 s).

Sport Szok miał jeszcze jednego medalistę – srebro w juniorach B wywalczył Aleksander Seremak. Brąz w tej kategorii stał się udziałem zawodnika z innego klubu z naszego regionu – Michała Styrylskiego (Skimka Elan Team Skawina). Wygrał Piotr Krawczyk (Narciarnia Nowy Sącz).

W juniorkach A wygrała Kinga Marek (Babia Góra Sucha Beskidzka), w juniorkach B Karolina Pieprzak (Szkoła Mistrzów Nowy Targ).