Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyśle listy do milionów...

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyśle listy do milionów Polaków

Iwona Krzywda

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Archiwum

Archiwum ©Andrzej Banas

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął coroczną akcję rozsyłania informacji o stanie konta ubezpieczonego. W tym roku specjalny list otrzyma ok. 20 mln Polaków.
Archiwum

Archiwum ©Andrzej Banas

W gronie odbiorców listów znajdą się wszystkie osoby, na konta których została odprowadzona składka emerytalna. Specjalne informacje trafią nawet do tych Polaków, którzy do tej pory odłożyli zaledwie...jeden grosz. Papierowa korespondencja nie zostanie wysłana jedynie do pracowników z założonym profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, ponieważ Ci na bieżąco mogą sprawdzić stan swojego konta.


List od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zawiera m.in. informacje o składkach na ubezpieczenie emerytalne, kapitale początkowym oraz środkach zgromadzonych na subkoncie, które są podstawą do wyliczenia emerytury. Dzięki niemu każdy pracownik ma szansę sprawdzić, czy jego pracodawca prawidłowo – miesiąc po miesiącu – opłaca składki od umowy. Osoby po 35 roku życia dodatkowo otrzymają prognozę dotyczącą wysokości przyszłej emerytury. Ma ona charakter orientacyjny i nie uwzględnia takich zmiennych, jak wzrost zarobków następujący wraz z rozwojem kariery naukowej.

Łącznie ZUS roześle listy do ok. 20 mln Polaków. W skrzynkach pocztowych będzie można znaleźć je najpóźniej pod koniec sierpnia.

ZOBACZ KONIECZNIE:Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo