Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakończyli likwidację

SYP
OLKUSZ. Podczas ostatniej sesji rady powiatu przedstawiono radnym informację o zakończeniu procesu likwidacji Zespołu Szkół nr 2.

Zespół Szkół nr 2 został formalnie zlikwidowany. Fot. Jacek Sypień

W 2008 roku, kiedy rada powiatu przyjęła uchwałę o likwidacji tej szkoły uczęszczało do niej 316 uczniów, których kształciło ponad 40 nauczycieli. Władze powiatu zamierzały zlikwidować tę szkołę już w 2004 roku, ale wobec protestów wycofały się z planów. Powrócono do nich w 2008 roku. Zgodnie z przyjętą wtedy uchwałą placówka była likwidowana przez wygaszenie, czyli nie prowadzono naboru do pierwszych klas, ale uczniowie starszych klas mogli dokończyć naukę. W efekcie przed wakacjami w szkole uczyło się tylko 35 uczniów ostatniego rocznika technikum.

Zgodnie z informacją przedstawioną na sesji, spośród nauczycieli i pracowników szkoły, jacy byli zatrudnieni w ostatnim roku jej funkcjonowania dwoje nauczycieli przedmiotów zawodowych przeniesiono do Zespołu Szkół nr 1 w Olkuszu, a jeden nauczyciel został zwolniony. Pozostałym nauczycielom zatrudnionym w niepełnym wymiarze godzin umowy o pracę wygasły z dniem zakończenia zajęć w klasie maturalnej. Dyrektorka zlikwidowanego Zespołu Szkół nr 2 po wygraniu konkursu objęła stanowisko dyrektora I LO. Z dwóch pracowników administracyjnych jeden został zatrudniony na pół etatu w "Mechaniku", a drugi na całym etacie w I LO.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski