Zakopane: Aresztowano ochroniarza, który mógł się przyczynić...

Zakopane: Aresztowano ochroniarza, który mógł się przyczynić do śmierci bezdomnego na Krupówkach

Henryk Bosch, SDM

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Zakopane: Aresztowano ochroniarza, który mógł się przyczynić do śmierci bezdomnego na Krupówkach
W Zakładzie Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ w Krakowie odbędzie się dziś (wtorek 26 czerwca) sekcja zwłok 43-letniego bezdomnego mężczyzny, który w niedzielę około godziny 13 zmarł na zakopiańskich Krupówkach. Prokuratorzy spod Giewontu liczą na to, że badanie da im jasną odpowiedź na pytanie, jak doszło do śmierci kloszarda. Istnieje bowiem możliwość, że mężczyzna nadal by żył, gdyby nie niefortunna interwencja ochroniarzy jednej z zakopiańskich firm.
Zakopane: Aresztowano ochroniarza, który mógł się przyczynić do śmierci bezdomnego na Krupówkach
Jak zmarł bezdomny?

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę krótko po godzinie 13.

- Według naszych ustaleń, zmarły to osoba bez stałego miejsca zameldowania, która była nam znana jako miejscowy kloszard - mówi Krzysztof Waksmundzki, rzecznik zakopiańskiej policji. - Przed godz. 13 dostaliśmy zawiadomienie od turystów, że na Krupówkach przebywa bardzo pijana osoba i trzeba ją zawieźć do izby wytrzeźwień lub do szpitala. Na miejsce wysłaliśmy patrol.

Jak dodaje policjant, zaledwie kilka minut później do komendy zadzwoniono z Krupówek po raz kolejny. Tym razem przekazano informację, by oprócz patrolu wysłać także karetkę, bo ów mężczyzna umiera.

Gdy służby dotarły na miejsce, 43-latek nie dawał już znaków życia. Jego reanimacja nie przyniosła skutku i lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zakopane. Śmierć na Krupówkach. Nieszczęśliwy wypadek?

[b]Niefortunna interwencja?


W tej sytuacji kluczowe jest pytanie, co się stało w ciągu tych kilku minut dzielących oba telefony. Wiadomo, że zmarły miał na głowie ranę ciętą.

Pierwsza hipoteza mówi , że był on tak bardzo pijany, iż w pewnej chwili stracił równowagę i się przewrócił. Upadając, uderzył głową w coś ostrego i doznał urazu mózgu, na skutek którego zmarł.

Wśród osób, które nasz reporter spotkał na miejscu zdarzenia, częściej mówiło się jednak o innym jego przebiegu.

Otóż pijany mężczyzna miał usiąść w ogródku gastronomicznym znajdującym się przy jednym z lokali na Krupówkach. To przeszkadzało zarówno klientom tego miejsca, jak i jego pracownikom. O interwencję poproszony został więc patrol firmy ochroniarskiej, która miała podpisaną umowę z lokalem.- Ochroniarz próbował namówić zmarłego kloszarda i jego kompana, by opuścili to miejsce - mówi jeden ze świadków. - Mężczyzna był jednak tak pijany, że kontakt z nim był utrudniony. Wówczas ochroniarz próbował go podnieść i doszło do nieszczęśliwego wypadku. Bezdomny osunął mu się z rąk i upadł, uderzając głową o ziemię lub stolik. Tego dokładnie już nie widziałem.

Rafał Porębski, zastępca prokuratora rejonowego w Zakopanem

Sprawa jest bardzo świeża, więc nie potrafię zbyt dużo powiedzieć na jej temat - mówi prokurator. - Udało nam się jednak w trybie pilnym załatwić sekcję zwłok, która odbędzie się we wtorek rano (dziś) w Krakowie. Będzie przy niej obecny nasz prokurator. Jeśli po sekcji zostanie przedstawiony wstępny raport, w którym będzie zawarta przyczyna zgonu, to być może jeszcze tego samego dnia postawimy komuś zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny.

Dysponujemy bowiem zapisem z monitoringu, na którym bardzo dobrze widać, co się działo w chwili zdarzenia. Kluczowa dla całej sprawy jest jednak odpowiedź na pytanie, czy do śmierci bezdomnego doszło na skutek uderzenia w głowę, czy też może były jakieś inne powody tej wielkiej tragedii.


Nie chcą komentować

Wczoraj zadzwoniliśmy do wspomnianej firmy ochroniarskiej, by zapytać o tę wersję zdarzeń. Jej przedstawiciele odmówili jednak komentarza dla gazety. - Sprawą zajmują się policja i prokuratura. To tam proszę pytać - usłyszeliśmy jedynie w słuchawce.

O zdarzeniu z niedzieli nie chcą też rozmawiać pracownicy lokali gastronomicznych znajdujących się w pobliżu miejsca, gdzie doszło do wypadku. - Powiem tylko tyle, że wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało - mówi jeden z kelnerów. - Każdego człowieka szkoda. To był nieszczęśliwy wypadek.

Z OSTATNIEJ CHWILI

We wtorek około godziny 15.20 zakopiańska policja podała, że agent zakopiańskiej agencji ochroniarskiej, który interweniował w niedzielę na Krupówkach usłyszał prokuratorskie zarzuty. Śledczy zarzucają mu, że nie udzielił pierwszej pomocy umierającemu bezdomnemu. - Cały czas nie znamy jednak wyników sekcji zwłok zmarłego - mówi Krzysztof Waksmundzki, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji. - Gdy te będą już do dyspozycji prokuratury być może zarzuty zostaną rozszerzone.

Agent ochrony Mateusz H. został po blisko 48 godzinach zwolniony z aresztu. Wcześniej rodzina musiała jednak wpłacić za niego kaucję. Mężczyzna dostał też tymczasowy zakaz wykonywania zawodu.

Więcej o niedzielnej śmierci na Krupówkach przeczytasz tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Co powinno się zrobić w przypadku zaginięcia osoby. Rzecznik policji odpowiada

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (21)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Filozofy..

Mieszkaniec (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Kloszard umarł śmiercią naturalną, ochroniarz nie zawinił tylko miał pecha że akurat jemu przyszło kloszarda znaleźć a policja zrobiła sobie show a śmieszni dziennikarze ponakrecali sensację ....rozwiń całość

Kloszard umarł śmiercią naturalną, ochroniarz nie zawinił tylko miał pecha że akurat jemu przyszło kloszarda znaleźć a policja zrobiła sobie show a śmieszni dziennikarze ponakrecali sensację .
Może w takim razie policja zacznie zbierać tych wspaniałych kloszardów którzy są dumą tego miasta. Gdzie jest straż miejska która dba o park kulturowy ale kloszard to przecież atrakcja i on musi spać nawalony na ławkach na krupowkach .zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
do mieszkaniec

gość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Obys ty nigdy tak nie skończył. ...to jest cienka granica. Pewnie tatuś z mamusia przepisali Ci dom...żona pochodzi z bogatego domu a sąsiad zalatwil ci prace.i cwaniakujesz! Prokurator się tym...rozwiń całość

Obys ty nigdy tak nie skończył. ...to jest cienka granica. Pewnie tatuś z mamusia przepisali Ci dom...żona pochodzi z bogatego domu a sąsiad zalatwil ci prace.i cwaniakujesz! Prokurator się tym zajmuje...jest zapis z monitoringu...jeszcze zobaczymy czy zmarł śmiercią naturalną. .... także nie wypowiadaj się jak nie wiesz! !!!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
pracownik ochrony

janek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

nieoficjanie wiadomo że bezdomny umarł śmiercią naturalną

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bezdomni

Łukasz Wantuch (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

Już pisałem o tym na Facebooku, więc tylko przypomnę. Bezdomnych należy utylizować i oczyścić z nich miasta.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ciebie bestio powinni utopic

zaraz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

po urodzeniu

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ciebie też!

Taka prawda (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

Ciebie też! trzeba zutylizować żebyś nie pisał takich głupot,i uważaj bo sam możesz być bezdomnym....


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Fortuna kolem sie toczy

krakus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

kiedys wywala szczura z korporacji i pojdzie na zielona trawke.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Do ochrony

Krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Do ochrony, nie dotykajcie żuli to robota dla straży miejskiej, lepiej uchylić się od pracy niż z wyrokiem nie mieć pracy !

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Bardzo dobrze

Krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

Bardzo dobrze! Ochroniarz powinien odpowiedzieć za to co zrobił. Jak by nie patrzeć przyczynił się do śmierci człowieka i nie ważne czy pachnącego czy nie. Nie on mu dawał życie żeby odbierać!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Badzmy realni.

Krakauer (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 14

Kochani ! Naprawde nic wielkiego sie nie stalo, po prostu jednego smiecia mniej. W koncu Krupowki to nie blokowisko.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Pan i władca

Krk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

Pan i władca się znalazł

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Śmieciem to ty jesteś galicyjski żulu krakowski

krakus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

uważaj padalcu i nie kracz analfabeto żeby ciebie kiedyś to nie spotkało. Gdyby mniej było takich jak ty świat na pewno byłby inny. Weź swego kundla na Planty i zbieraj po nim łajna, do tego...rozwiń całość

uważaj padalcu i nie kracz analfabeto żeby ciebie kiedyś to nie spotkało. Gdyby mniej było takich jak ty świat na pewno byłby inny. Weź swego kundla na Planty i zbieraj po nim łajna, do tego najlepiej się nadajesz okrutniku.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Świadek

Świadek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 14

Ochroniarz jest winny śmierci koszarda i powinien iść do kryminału. Ciekawe czemu nie udzielili mu pomocy tylko uciekli jak tchórze przed policją. Ale mi chojraki.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tyś widział

Swiadek2 (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Uciekli ? To ty chyba byłeś świadkiem czegoś innego bo na zdjęciach sa na miejscu. Skoro byłeś świadkiem to też miałeś prawo i obowiązek podjąć reanimację pięknego pachnącego żula .. dlaczego nie...rozwiń całość

Uciekli ? To ty chyba byłeś świadkiem czegoś innego bo na zdjęciach sa na miejscu. Skoro byłeś świadkiem to też miałeś prawo i obowiązek podjąć reanimację pięknego pachnącego żula .. dlaczego nie udzieliłeś mu pomocy przedmedycznej ?
Wy wszyscy jesteście mądrzy ale po fakcie.. najlepiej stać z telefonami i kręcić niż pomoc ale później pierwszy do mądrości na necie .. je bani hejterzy ..zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
jak to?

MIESZKANIEC (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

"Ochroniarz próbował namówić zmarłego kloszarda" - no spróbuj namówic na cos zmarłego...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przypadek

Jusuf (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 21 / 5

Czyli interwencja była właściwa tyle że żul był pijany i walnął łbem o coś tam. Teraz ochroniarz ma przerąbane za żula, dostanie zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, kara od 3 mies do 5 lat....rozwiń całość

Czyli interwencja była właściwa tyle że żul był pijany i walnął łbem o coś tam. Teraz ochroniarz ma przerąbane za żula, dostanie zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, kara od 3 mies do 5 lat. Będąc karanym, nawet w zawiasach straci pracę. Szkoda żula, tylko kto chciałby spożywać posiłek w towarzystwie kogoś o przykeym zapachu ? zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
I bardzo dobrze

powinien dostac 25 lat (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

za zabicie czlowieka, a ty Jusufku polglowku 5 za glupote i pogarde dla mniej obdarzonych przez los. Pijany kloszard to cos okropnego, a pijany pachnacy perfumami leming czy parweniusz to zaszczyt...rozwiń całość

za zabicie czlowieka, a ty Jusufku polglowku 5 za glupote i pogarde dla mniej obdarzonych przez los. Pijany kloszard to cos okropnego, a pijany pachnacy perfumami leming czy parweniusz to zaszczyt i chluba, moze siedziec i morde wydzierac, przeklinac i gupio gadac w restauracjach czy knajpach i nikt go nie wyrzuci bo placi.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
I bardzo dobrze???

Jusuf (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Jesteś imbecylem pisząc że ochroniarz zamordował bezdomnego. W artykule nie ma
o tym słowa, i przeczytaj sobie lemingu jakie dostał zarzuty... Ponadto nie umiesz czytać ze zrozumieniem tego co...rozwiń całość

Jesteś imbecylem pisząc że ochroniarz zamordował bezdomnego. W artykule nie ma
o tym słowa, i przeczytaj sobie lemingu jakie dostał zarzuty... Ponadto nie umiesz czytać ze zrozumieniem tego co napisałem bo inaczej nie pisałbyś takich idiotyzmów. I na koniec półgłówku: różnica między pijantm pachnącym lemingiem a żulem w knajpie jest taka że leming jest gościem i zamawia płacąc za siebie a żul zajmuje tylko miejsce, cuchnąc nieziemsko. Polecam przygarnąć jednego z nich pod swój dach i uraczyć tanim winem, będziesz zachwycony. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
To nie przypadek

dziubek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 10

Kloszard to nie żul, skoro był pijany, można go było wyprowadzić, ale testosteron i adrenalina wzięły górę nad mózgiem - taki gostek nie nadaje się na ochroniarza.
Posiedzi, to przemyśli w czym...rozwiń całość

Kloszard to nie żul, skoro był pijany, można go było wyprowadzić, ale testosteron i adrenalina wzięły górę nad mózgiem - taki gostek nie nadaje się na ochroniarza.
Posiedzi, to przemyśli w czym zawalił. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ta postepacka lewizna ma

smierdzace psy i koty (gość)

Zgłoś naruszenie treści

w wiekszym powazaniu niz czlowieka, tak im humanizacja zwierzatek we lbach na....la, daremne tlumaczenia takim.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
wstyd

ktoś (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Zamknięcie mordy! Zginął człowiek. ...nie ważne czy był bezdomny..
Nie można nikomu odbierać życia!
Mam nadzieje ze sprawa zostanie wyjaśniona i Nie ujdzie to ochronie na sucho! Strasznie...rozwiń całość

Zamknięcie mordy! Zginął człowiek. ...nie ważne czy był bezdomny..
Nie można nikomu odbierać życia!
Mam nadzieje ze sprawa zostanie wyjaśniona i Nie ujdzie to ochronie na sucho! Strasznie przykro ze jest tyle nienawiści w ludziach. ..dobrze ze Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?