MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zakopane. Jak przeżyć Puchar Świata w skokach narciarskich?

Łukasz Bobek
Łukasz Bobek
Dzisiaj w Zakopanem rozpoczyna się wielkie święto sportowe - Puchar Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Na trybunach skoczni w sobotę i w niedzielę zasiądzie ponad 23 tys. widzów. Dzisiejsze kwalifikacje obejrzy ponad 10 tys. kibiców. Tak duża impreza w 27-tysięcznym Zakopanem spowoduje utrudnienia, głównie w poruszaniu się samochodami. Podpowiadamy zatem, jak przeżyć te zawody.

Skoki narciarskie 2017 transmisja. Puchar Świata w Zakopanem Na Żywo, Online, TV [20-22- stycznia]

Będą zamknięte ulice

Największe problemy będą w rejonie Wielkiej Krokwi. Tam utrudnienia czekają nas od dzisiaj aż do niedzieli wieczorem.

- Wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Bronisława Czecha od ul. Żeromskiego do skoczni oraz odcinek ul. Piłsudskiego od ul. Szymanowskiego do skoczni. Samochody nie będą mogły się tam poruszać od piątku od godz. 12 do godz. 21 w niedzielę - informuje Anna Karpiel-Semberecka, rzecznik zakopiańskie urzędu miasta.

To oznacza, że wyłączone z ruchu zostaną także duże parkingi przy ul. Bronisława Czecha (od ul. Żeromskiego pod skocznię po obu stronach jezdni). Kierowcy powinni o tym pamiętać, tym bardziej że każde pozostawione auto zostanie odholowane na koszt jego właściciela. Lepiej więc nie ryzykować i znaleźć postój na innych parkingach.

Za zgodą policji, straży granicznej i straży miejskiej w strefę wyłączoną z ruchu będą mogli wjechać stali mieszkańcy na podstawie zameldowania w dowodzie osobistym, służby miejskie, a także osoby wynajmujące pokoje w obrębie strefy B-1, czyli na ul. Br. Czecha od ul. Żeromskiego oraz na ul. Piłsudskiego od Szymanowskiego na podstawie wydanego przez urząd miasta zezwolenia (kserokopia z oryginałem pieczątki) na wjazd na posesję, bez prawa parkowania).

Dlatego w najbliższy weekend wybierając się na skocznię albo pozostawmy nasz samochód przy pensjonacie, albo szukajmy wolnego miejsca na parkingach:

- przy Dworcu PKP, ul. Chramcówki

- przy ul. Zaruskiego

- przy Alejach 3 Maja (górne)

- przy Placu pod Gubałówką

- dla autokarów - przy Alejach 3 Maja (dolne)

- dla autokarów przy ul. Nowotarskiej.

O zamykaniu ulic powinny pamiętać także prowadzący w tym rejonie ogródki gastronomiczne, pensjonaty, czy inne usługi. Zaopatrzenie bowiem stałych punktów handlowo-gastronomicznych, straganów może nastąpić od piątku do niedzieli jedynie w określonych godzinach - od godz. 22 do godz. 12 następnego dnia.

Dodatkowe pociągi

Z okazji skoków do Zakopanego dojadą specjalne na ten weekend podstawione dodatkowe pociągi. Uruchomią je Koleje Małopolskie na trasie Kraków-Zakopane-Kraków.

Dla osób, które już są w Zakopanem, najważniejszy będzie powrót. I tak jutro dodatkowe połączenie z Zakopanego będzie o godz. 19.24 (planowany przyjazd do Krakowa o godz. 23.08). Z kolei w niedzielę dodatkowy skład z Zakopanego odjedzie o godz. 19.48, a planowo w Krakowie ma być o godz. 23.08.

Dodatkowo tego dnia na trasie Nowy Targ - Zakopane - Nowy Targ kursował będzie specjalny pociąg, który ma zatrzymywać się na każdej stacji po drodze - a więc w Szaflarach, Białym Dunajcu i w Poroninie. W sobotę i w niedzielę pociągi te będą kursowały ze stacji Nowy Targ o godz. 12.42 (przyjazd do Zakopanego o godz. 13.04), a z Zakopanego będą odjeżdżać o godz. 11.49 (przyjazd do Nowego Targu o godz. 12.14).

Za przejazd na trasie pomiędzy Nowym Targiem, a Zakopanem zapłacimy 4 zł. Dojazd zaś do Krakowa będzie nas kosztować 14 zł.

Nie bierz tego na skocznię

Zawody Pucharu Świata na skoczni to impreza masowa. Impreza będzie obstawiana przez kilkuset ochroniarzy. Do tego wokół teren wokół skoczni zabezpieczać będzie sporo policjantów, strażników granicznych i miejskich. - W sumie zaangażowanych jest w to ponad 1000 osób. Spodziewamy się sporych tłumów. Na każdy dzień na skocznię wejdzie 23 tys. 80 osób. Ale szacujemy, że wokół skoczni będzie ok. 15 tys. osób - mówi Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

Dzisiejsze kwalifikacje zaczynają się o godz. 18, zawody w sobotę (konkurs drużynowy) startują o godz. 16, a w niedzielę (konkurs indywidualny) o godz. 16.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Zakopane. Jak przeżyć Puchar Świata w skokach narciarskich? - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski