Zakopane. Przedszkolami wspólnie śpiewały hymn narodowy...

Zakopane. Przedszkolami wspólnie śpiewały hymn narodowy [ZDJĘCIA]

Łukasz Bobek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Zakopane. Przedszkolami wspólnie śpiewały hymn narodowy [ZDJĘCIA]
1/10
przejdź do galerii

©Łukasz Bobek

Dzieci w zakopiańskich przedszkoli włączyły się do akcji "Rekord dla Niepodległości". Punktualnie o godz. 11.11 odśpiewały cztery zwrotki hymnu narodowego.
Akcja "Rekord dla Niepodległości" odbyła się na terenie całej Polski. O godz. 11.11 Mazurka Dąbrowskiego śpiewało ponad 24 tys. szkół i przedszkoli w całej Polsce.

W Zakopanem do akcji włączyły się m.in. wszystkie przedszkola publiczne. - W przedszkolu kształtujemy postawy patriotyczne, a jednym z takich zadań jest uczenie hymnu narodowego. Nasze dzieci świetnie opanowały cztery zwrotki hymnu, które jak się okazuje, nie dla każdego Polaka są znane - mówi Jolanta Żółty, dyrektor Przeszkola nr 9 w Zakopanem.

W trakcie nauki śpiewania hymnu, nauczycielki tłumaczyły dzieciom o czym mówią słowa hymnu. - Musiałyśmy także niektóre słowa tłumaczyć. Np. co to są tarabany, niektóre dzieci się pytały co to znaczy "jeno" - mówi pani dyrektor.

- Musiałyśmy co najmniej dwa razy dziennie ćwiczyć z dziećmi hymn, żeby utrwaliły się im słowa i melodia. Wiele dzieci umiało pierwszą i drugą zwrotkę, niektóre zaś znały cztery zwrotki - mówi Krystyna Kubowicz, nauczycielka grupy piątek w Przedszkolu nr 9.

Przedszkola, które wzięły udział w akcji, otrzymają pamiątkowy dyplom uczestnictwa we wspólnym śpiewaniu hymnu.KONIECZNIE SPRAWDŹ:


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo