18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapisane w tradycji

SYP
OLKUSZ. Szczególny jubileusz obchodzili nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Okazją była 30. rocznica zawieszenia na szkolnym korytarzu krzyża i pamiątkowej tablicy.

Podczas uroczystości w I LO. Fot. Paweł Sypień

Uczniowie i nauczyciele szkoły, zebrali się pod krzyżem na krótką modlitwę za odwagę nauczycieli, rodziców i uczniów, którzy wtedy, w 1981 roku walczyli o krzyż. Został on poświęcony podczas spotkania z bp. Stanisławem Szymeckim i zawieszony obok marmurowej tablicy pamiątkowej, jaką wcześniej władze partyjne usunęły ze starego budynku szkoły. Tablica z nazwiskami nauczycieli i uczniów poległych w I i II wojnie światowej została ufundowana w 1956 roku z okazji jubileuszu 40-lecia szkoły.

W uroczystościach przygotowanych przez uczniów i nauczycieli pod kierunkiem ks. Jacka Olchawy wzięli udział uczniowie pierwszych klas. Powitała ich Irena Majda, dyrektor I LO, która mówiła o tradycjach szkoły. Jak co roku w uroczystościach upamiętniających zawieszenie tablicy pamiątkowej i krzyża wzięli udział emerytowani profesorowie liceum, którzy zapalili znicz pod tablicą.

Z okazji jubileuszu 95-lecia I LO zorganizowano konkurs literacki "Moja szkoła - moje szkolne wspomnienia" Do 20 listopada uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele mogą przesyłać swoje wspomnienia związane ze szkołą na adres [email protected] lub dostarczać je bezpośrednio do szkolnej biblioteki. Finał konkursu odbędzie się 2 grudnia podczas uroczystej, jubileuszowej gali w olkuskim I LO.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski