Zapłacili za błędy

STM
Jacek Ropski, grający trener Tuchovii: - Rzecz jasna, jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, było to bowiem pierwsze tak wysokie zwycięstwo Tuchovii w tym sezonie. Cieszę się bardzo, że napastnicy i pomocnicy przełamali wreszcie niemoc strzelecką, aplikując rywalowi aż sześć bramek. Doszła do tego dobra gra formacji obronnej, także nasza wygrana była jak najbardziej zasłużona. Inna sprawa, że nie spodziewałem się tak łatwego zwycięstwa. Wolania, pomimo że zamyka ligową tabelę, jest bowiem moim zdaniem dobrą drużyną, co potwierdził zresztą jej ubiegłotygodniowy remis z Unią Tarnów. W tym spotkaniu na słowa uznania zasłużył jednak cały zespół i jestem bardzo zadowolony, że nie tylko udało nam się znacznie podreperować nasz dorobek strzelecki, ale również zakończyliśmy ten pojedynek bez straty bramki.

Tuchovia Tuchów - Wolania Wola Rzędzińska (6-0)

Roman Ciochoń, szkoleniowiec Wolanii: - Co można powiedzieć po meczu, który przegrywa się różnicą sześciu bramek? Naprawdę trudno w takiej sytuacji o jakiś komentarz. Drużyna zagrała zadziwiająco słabo, popełniając bardzo dużo indywidualnych błędów. Do tego doszły dwie niewykorzystane w początkowych dziesięciu minutach sytuacje, a to zwykle mści się, co niestety sprawdziło się w naszym przypadku. Dość szybko straciliśmy bramkę, potem po prostych błędach obrońców sędzia podyktował przeciw nam dwa rzuty karne i do przerwy przegrywaliśmy już 0-3. Utrata tych bramek, które absolutnie nie musiały paść załamała psychicznie zespół i po zmianie stron Tuchovia już tylko nas dobijała. Gdybyśmy wykorzystali te dogodne okazje na początku meczu losy tego spotkania mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Przegraliśmy jednak bardzo wysoko i trudno tłumaczyć tę porażkę innymi względami, jak tylko słabością drużyny. (STM)