Zapomniały się...

MAS
Wisła Kraków - AZS Opole 3-1 (25-19, 24-26, 25-10, 25-12)

Seria B I ligi siatkarek

Wisła: Ślusarz, Lehman-Dybała, Kolendowska, Miś, Rutkowska, Szydełko, Targosz (libero) oraz Piątek, Kunc, Seta, Plebanek.
   AZS Opole: Gierejkiewicz. Smolarska, Koryzna, Wojtaś, Borgosz, Łabuz, Jonak (libero) oraz Kasaraba.
   Sędziowali Węcław (Łódź) i Kopacz (Zelów). Widzów 50.
   Mecz powinien się zakończyć w trzech partiach, niespodziewanie krakowianki przegrały jednak drugiego seta. Pewna wygrana w pierwszej partii musiała zbytnio je uspokoić, bo w II kompletnie się zapomniały i szybko przegrywały (5-12, 11-16). Miały jeszcze szansę uratować wygraną, bo udanie ścigały rywalki. W końcówce Wisła prowadziła 24-21, ale wtedy pech dopadł atakującą Wiolettę Miś. Trzy jej ataki kończyły się błędami, a przy stanie 24-24 dwie zagrywki Smolarskiej, nieodebrane przez krakowianki, zakończyły partię wygraną AZS Opole. Riposta wiślaczek była bardzo szybka. W dwóch kolejnych setach nie pozwoliły opolankom zdobyć choćby tylu punktów, by starczyło na wygranie jednej partii. Przy trudniejszej zagrywce lepiej funkcjonował atak, nie przebijały się też akademiczki przez krakowski blok. (MAS)