Zapomnieć o klęsce

(DW)
II liga piłkarska. Niedzielny pogrom drużyny MKS Limanovia Szubryt wywołał szok wśród jej kibiców. Podopieczni trenera Dariusza Sieklińskiego przegrali aż 0:4 z zajmującą przedostatnią pozycję w tabeli Concordią Elbląg.

– Przestrzegałem, że rywale wzmocnili się zimą i do rundy wiosennej przystąpił zupełnie inny niż jesienią zespół, który jako jedyny nie przegrał w tejże rundzie meczu – _przypomina szkoleniowiec. _– To jednak w niczym nie usprawiedliwia fatalnej postawy moich zawodników. Określić mogę ją tylko jednym słowem: kompromitacja. Winę za klęskę biorę jednak na siebie.

O ile jeszcze w pierwszej, połowie to goście dominowali na boisku, o tyle po przerwie kompletnie odpuścili.Przez długi czas mieli problemy z wydostaniem się z własnej połowy boiska.

O końcowym rozstrzygnięciu zadecydowało zmarnowanie przez nas trzech stuprocentowych sytuacji w pierwszej części zawodów – kontynuuje Siekliński. – Po __stracie bramki chłopcy rozkleili się, czego efektem były kolejne gole dla rywali.

Trener podkreśla, że ze zrozumieniem do elbląskiego niepowodzenia podszedł sponsor klubu Zbigniew Szubryt.

_– Powiedział, że należy teraz podnieść głowę, zapomnieć o wpadce i mentalnie odbudować piłkarzy. Przed nami przecież konfrontacja ze Stalą Rzeszów. To będzie dla obydwu zespołów mecz o 6 punktów. W dużej mierze zadecyduje o tym, która z drużyn zagra w przyszłym sezonie w __jednogrupowej II lidze – _podsumował Dariusz Siekliński.