Zarząd na miarę możliwości

JA
Udostępnij:
Z udziałem małopolskiego komendanta wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie st. bryg. inż. Seweryna Dyi, prezesa MZW ZOSP RP w Krakowie Czesława Kosiby, komendanta PSP w Myślenicach bryg. Jana Tajdusia oraz wszystkich stosownych władz na szczeblu powiatowym odbyło się doroczne zebranie sprawozdawcze Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Myślenicach.

   Na strażnicy OSP Śródmieście w Myślenicach, gdzie wyznaczono miejsce spotkania, radzono o przyszłości OSP, zaś prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Myślenicach Andrzej Burzawa złożył stosowne sprawozdanie z działalności za ostatni rok.
   Trudno na podstawie tych informacji nie zauważyć, że zarząd miał przez ostatnich dwanaście miesięcy pełne ręce roboty. Przede wszystkim starał się pomagać w działalności statutowej jednostkom OSP na terenie powiatu myślenickiego. Organizował uroczystości (m.in. przekazania sztandaru otrzymanego od jednostek OSP), brał udział w walnych zebraniach, w posiedzeniach zarządów gminnych, w strażackich zawodach gminnych i powiatowych. Zarząd nie zapomniał także o tych druhach, którzy swoją wzorową postawą zasłużyli na odznaczenia korporacyjne. Opiniował oraz wnioskował o ich przyznanie, wykorzystując w tym zakresie pełny limit. Zarząd pomagał także w kwestiach remontów i dokończenia budowli strażnic. Tutaj z pomocy zarządu skorzystały m.in. jednostki OSP w: Węglówce, Pcimiu, Zawadzie, Sułkowicach, Nowej Wsi, Porębie, Gruszowie oraz w Myślenicach (OSP Dolne Przedmieście).
   Z dalszych, a zasługujących na uwagę działań zarządu powiatowego ZOSP RP w Myślenicach wymienić trzeba m.in: pomoc przy zakupie trzech samochodów bojowych, organizację obozu szkoleniowo-wypoczynkowego dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, przeprowadzenie Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz kontynuację akcji: "Krew darem ratowników dla dzieci poszkodowanych w wypadkach" (zgromadzono w czasie jej trwania imponującą liczbę 538 litrów honorowo oddanej krwi).
   Jak obiecał prezes Andrzej Burzawa zarząd prowadził będzie w 2004 roku wszystkie podjęte dotychczas akcje i deklaruje daleko idącą pomoc w ramach swoich możliwości. Prezes złożył także podziękowania wszystkim przybyłym za ich bezinteresowną i oddaną pracę na rzecz OSP.
(JA)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie