Zarzuty dla Anny H. Była prokurator podejrzana o przyjęcie łapówki

DW
Anna H. to była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie
Anna H. to była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Archiwum/Krzysztof Łokaj
Prokuratura postawiła zarzuty Annie H., byłej szefowej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. To m.in przyjęcie korzyści majątkowej o łącznej wartości ponad 170 tys. zł.

Anna H. została zatrzymana wczoraj rano przez agentów CBA. Według komunikatu, który wczoraj wieczorem pojawił się na stronie Prokuratury Krajowej, była już prokurator z Rzeszowa usłyszała zarzuty. Jest podejrzana o popełnienie czterech przestępstw.

- Dotyczą one m.in. przyjęcia od przedsiębiorcy z Leżajska korzyści majątkowych w kwocie ponad 170 tysięcy złotych, w tym w postaci drogiego alkoholu i usług budowlanych, w związku z pełnieniem funkcji publicznej oraz w zamian za podjęcie się załatwienia spraw w instytucjach państwowych, przekroczenia uprawnień na szkodę interesu publicznego i prywatnego, a także przedłożenia w instytucji dysponującej środkami publicznymi poświadczającego nieprawdę dokumentu w celu uzyskania pożyczki - czytamy w komunikacie.

Według ustaleń prokuratury, była szefowa Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, dopuściła się tych przestępstw między kwietniem 2009 roku a lipcem 2014 roku.

- Podstawą stawiania jej zarzutów są zeznania świadków, wyjaśnienia innych podejrzanych, a także treść zarejestrowanych rozmów telefonicznych - podaje prokuratura.

Anna H. kilka dni temu została prawomocnie wydalona z zawodu prokuratora, co pozwoliło na postawienie jej zarzutów.

Najnowsze informacje o epidemii koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny: Zarzuty dla Anny H. Była prokurator podejrzana o przyjęcie łapówki - Nowiny

Komentarze 27

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 28.06.2016 o 15:23, Gość napisał:

 Mam nadzieję że CBA zainteresowało się tą gminą bo tam od wielu lat plaga oszustów, sprawy geodezyjne słynne na całą Polskę, grupa bezkarnych geodetów odbierających mieszkańcom areały, wójt podpisuje każdorazowo wykaz zmian posesji, bez wiedzy mieszkańców pani geodetka już obdarowała całą rodzinę sąsiedzkimi wjazdami drogami i to tyko wierzchołek góry, bo za te podpisy otrzymuje inne możliwości. Ostatnia impreza pod płaszczykiem chorych i inwalidów zgromadziła te wszystkie ziółka co razem współpracują nie tylko w sprawach geodezyjnych na czele z wątrobą i jodłowskim. Wcześniej pan bury ciągle był z nimi na tych imprezach, warto sprawdzić to grono bo każda komórka tego urzędu przesiąknięta korupcją. 

G
Gość
W dniu 24.06.2016 o 15:31, OLEK napisał:

Mam nadzieję że CBA zainteresowało się tą gminą bo tam od wielu lat plaga oszustów, sprawy geodezyjne słynne na całą Polskę, grupa bezkarnych geodetów odbierających mieszkańcom areały, wójt podpisuje każdorazowo wykaz zmian posesji, bez wiedzy mieszkańców pani geodetka już obdarowała całą rodzinę sąsiedzkimi wjazdami drogami i to tyko wierzchołek góry, bo za te podpisy otrzymuje inne możliwości. Ostatnia impreza pod płaszczykiem chorych i inwalidów zgromadziła te wszystkie ziółka co razem współpracują nie tylko w sprawach geodezyjnych na czele z wątrobą i jodłowskim. Wcześniej pan bury ciągle był z nimi na tych imprezach, warto sprawdzić to grono bo każda komórka tego urzędu przesiąknięta korupcją.

S
Student WSPiA
W dniu 26.06.2016 o 14:19, P.P. napisał:

Szanowni Państwo, czytam, że ta istota nauczała studentów w WSPiA w Rzeszowie, podobnie jaki i jej zastępcy. Pytam się czego uczyła przyszłych prawników???? Hahaha, na kogo wyrosną jej studenci??? A czy CBA przyjrzało się co robiła i jak uczyła na tej "wyższej uczelni"? A gdzie byli jej przełożeni, że tolerowali dodatkową pracę poza wykonywaniem funkcji prokuratora Apelacyjnego? A ile jest jeszcze takich przypadków???? Kiedy Pan Zb. Ziobro wyczyści tę stajnię??? 

Zgadza się, ta kobieta uczyła na WSPiA w Rzeszowie prawa karnego, a jej przełożonym na uczelni był prok. Zbigniew Niezgoda (jako kierownik katedry prawa karnego), który z kolei w Prokuraturze Apelacyjnej był jej podwładnym. Dziś ona i on mają jak się zdaje poważny konflikt z prawem. Przy czym sprawa pana Niezgody jakoś dziwnie ucichła.

P
P.P.

Szanowni Państwo, czytam, że ta istota nauczała studentów w WSPiA w Rzeszowie, podobnie jaki i jej zastępcy. Pytam się czego uczyła przyszłych prawników???? Hahaha, na kogo wyrosną jej studenci??? A czy CBA przyjrzało się co robiła i jak uczyła na tej "wyższej uczelni"? A gdzie byli jej przełożeni, że tolerowali dodatkową pracę poza wykonywaniem funkcji prokuratora Apelacyjnego? A ile jest jeszcze takich przypadków???? Kiedy Pan Zb. Ziobro wyczyści tę stajnię???
 

 

d
demokrata
W dniu 23.06.2016 o 14:54, Konrad napisał:

Na Podkarpaciu zaczeła się afera ze starostą powiatu rzeszowskiego a Nowiny milczą! Tylko Anna H. i ewentualnie inny były polityk do pary.! A gdzie sprawa korupcji starosty Jodłowskiego z PiS. Nowiny też zamiatają sprawę pod dywan bo to polityk z PiS!?

no właśnie. Tak dokładnie jest. Ściga sie ludzi tylko wybiórczo, swoich sie nie rusza. Jóżefa  J. oczywiście zamiotą pod dywan.To nie jest przecież normalny kraj z Ziobrą.

O
OLEK
W dniu 23.06.2016 o 16:55, Bolek napisał:

Panie Olku,czyżby wójt 1000 lecia w Kamieniu, był na liście zainteresowania CBA?

Mam nadzieję że CBA zainteresowało się tą gminą bo tam od wielu lat plaga oszustów, sprawy geodezyjne słynne na całą Polskę, grupa bezkarnych geodetów odbierających mieszkańcom areały, wójt podpisuje każdorazowo wykaz zmian posesji, bez wiedzy mieszkańców pani geodetka już obdarowała całą rodzinę sąsiedzkimi wjazdami drogami i to tyko wierzchołek góry, bo za te podpisy otrzymuje inne możliwości. Ostatnia impreza pod płaszczykiem chorych i inwalidów zgromadziła te wszystkie ziółka co razem współpracują nie tylko w sprawach geodezyjnych na czele z wątrobą i jodłowskim. Wcześniej pan bury ciągle był z nimi na tych imprezach, warto sprawdzić to grono bo każda komórka tego urzędu przesiąknięta korupcją.

G
Gość

Dobrze jest być kimś,kto może przesłuchiwać,wysylac do wiezień,upadlać,szastac oskarzeniami,fabrykować dowody,gnebić ludzi i brac za to duże pieniadzę.Gorzej jest sie leczyc tymi lekami które sie aplikowało innym.Dlatego nie załuję i nigdy nie bede załował zadnego urzednika policjanta,przedstawiciela wymiaru sprawiedliwości,Ci wszyscy to wrogowie i tak juz umeczonego narodu Polskiego.

 

G
Gość
W dniu 24.06.2016 o 07:45, lemind napisał:

Byłem w ZOMO byłem w ORMO tero jezdem za platwormom obywatelzkom bo jezdem wyksztołcony.

Bof platwornie lóbjom lódsi fykżtalconyh

l
lemind

Byłem w ZOMO byłem w ORMO tero jezdem za platwormom obywatelzkom bo jezdem wyksztołcony.

k
kosynier

Podkarpacka przypadłość(epidemia polityczna). Po utracie stanowiska, ciężkie choroby zaniku pamięci.

j
jorek

hahahahahahaha

 

każdy kto ma iść za kratki trafia do szpitala hahahahah

 
p
pierdek
W dniu 23.06.2016 o 11:21, maniuś napisał:

Hania  szykuj dupsko !!!!

do lukrowania /

J
JOHN

Trzymaj sie Anula jeszcze wypijemy lampke porto i bedziemy smiac razem...

x
x

Anna H. juz podobno w szpitalu.Hucpy ciag dalszy

B
Bolek
W dniu 23.06.2016 o 12:01, OLEK napisał:

Czy może ktoś wie coś na temat powiązań tej pani z urzędnikami gminy Kamień, może za pomocą pana burego, czego ja tylko mogę się domyślać, bo ten pan bardzo często bawił z tymi urzędnikami na wielu uroczystościach w tej gminie i miał wielką moc załatwiania spraw nie do załatwienia. Należę do osób gnębionych przez  tych urzędników ale w naszej gminie wielu marnie skończyło kto miał tych ludzi po przeciwnej stronie, więc chociaż cuda się zdążają to ja wątpię by ktoś doszedł prawdy o skali tych matactw, tylko w samym Kamieniu.

Panie Olku,

czyżby wójt 1000 lecia w Kamieniu, był na liście zainteresowania CBA?

Dodaj ogłoszenie