Zaskoczone skutecznością

TYM
PZU POLFA PABIANICE - WISŁA CAN-PACK KRAKÓW 91-65 (27-12, 18-19, 20-18, 26-16): Trześniewska 24, Krystofova 16, Polakova 15 (3x3), Piestrzyńska 9 (1x3), Głaszcz 6 oraz Jaroszewicz 9, Lamparska 4, Wlaźlak 4 (1x3), Libicova 2, Korzhenevska 2 - Predehl 21 (2x3), Czarnecka 13, Gburczyk 12 (2x3), Stefanowska 8, Sibora 1 oraz Czepiec 6, Krawiec 2, Janiszewska 2, Ratomska 0.

Ekstraklasa kobiet

Po dwóch ostatnich przegranych z Polfą w meczach o Puchar Polski, wiślaczki po raz trzeci z rzędu zostały pokonane przez drużynę z Pabianic. Tym razem rozmiary przegranej były jednak dużo większe.
   Krakowski zespół od początku spotkania nie mógł znaleźć recepty na dobrze dysponowane tego dnia rywalki. W drużynie Polfy nie do powstrzymania była mierząca 190 cm Elżbieta Trześniewska, która popisała się 100-procentową skutecznością w rzutach za 2 punkty. Ambicja krakowianek nie wystarczyła na bezbłędnie funkcjonującą grę pabianiczanek, które prowadziły przez cały mecz. O tym, kto tego dnia rozdaje karty, zadecydowała już pierwsza kwarta. Polfa wygrała ją 15 punktami. Przez kolejne minuty spotkania zespół z Pabianic kontrolował grę i utrzymywał przewagę, która w ostatniej kwarcie wzrosła do ponad 20 punktów.
   _- Przegraliśmy trochę za wysoko. Przy naszych problemach kadrowych nie byliśmy jednak w stanie nawiązać równorzędnej walki z zespołem z Pabianic, który wykazał się bardzo wysoką - ponad 60-procentową skutecznością rzutów. Ten mecz przeszedł już jednak do historii. Przed nami kończące sezon zasadniczy spotkanie w Brzegu, do którego chcemy się jak najlepiej przygotować - _powiedział__Wojciech Downar-Zapolski, trener Wisły. (TYM)