Zaskoczyli Włochów

AS
HOKEJ. Do Krynicy wróciła wczoraj reprezentacja Polski, która dwukrotnie zmierzyła się we Włoszech z reprezentacją tego kraju. Pierwszy mecz Polacy przegrali 2-4 (bramki: Słaboń i Łopuski), w drugim zrewanżowali się Włochom, pokonując ich 2-0 (gole: Rzeszutko i Łopuski).

Trener naszej ekipy Wiktor Pysz jest zadowolony z wyników i postawy drużyny. - Reprezentacja nie grała od trzech i pół miesiąca, pojedynki z Włochami były dla niej pierwszym przetarciem przez zbliżającymi się mistrzostwami świata dywizji 1 w Kijowie - mówi Pysz. - Nasi rywale w obu spotkaniach narzucili szalone tempo, sami padli jego ofiarą, bowiem nie wytrzymali kondycyjnie drugiego spotkania. Mogliśmy wygrać już pierwszy pojedynek, bo w połowie drugiej tercji prowadziliśmy 2-0, ale potem nasze błędy indywidualne zadecydowały o porażce. W rewanżu objęliśmy prowadzenie w pierwszej tercji 1-0, przetrzymaliśmy ataki gospodarzy, w końcówce strzałem do pustej bramki Łopuski ustalił wynik. Włosi byli zaskoczeni naszą postawą, mają mocny zespół, w którym gra aż dziewięciu Kanadyjczyków.

Wiktor Pysz zadowolony jest z postawy obu bramkarzy, w pierwszym meczu bronił Rafał Radziszewski z Cracovii, w drugim Przemysław Odrobny ze Stoczniowca. - Wygląda na to, że są w dobrej formie. Poprawnie prezentowali się obrońcy, cztery ataki grały na równym poziomie. Trochę eksperymentowałem z ustawieniem ataków, np. Leszek Laszkiewicz i Grzegorz Pasiut grali w pierwszym meczu z Adamem Bagińskim, w drugim z Jakubem Witeckim - wyjaśnia Pysz.

Kto jeszcze może dołączyć do reprezentacji? Obrońca Adam Borzęcki gra w Niemczech, jego zespół prowadzi w półfinale play-off 2-0 i awansuje raczej do finału, a to wyklucza udział Borzęckiego w MŚ. Słowacki obrońca Miroslav Zatko czeka na przyznanie polskiego obywatelstwa. To dobry hokeista, jeden z najlepszych w naszej lidze, bardzo przydałby się reprezentacji.

Polacy trenują nadal w Krynicy. - Przewiduję jeszcze 1-2 ostrzejsze treningi, potem pracować będziemy nad szybkością, dynamiką. 9 i 10 kwietnia rozegramy w Krynicy dwa mecze z reprezentacją Rosji do lat 21 - dodaje Pysz.

Mistrzostwa świata dywizji 1 w Kijowie Polacy zaczną 17 kwietnia meczem z Litwą, potem czekają ich pojedynki z Estonią, Ukrainą, Kazachstanem, Wielką Brytanią. Po tym sezonie nastąpi reorganizacja dywizji 1, będzie tylko jedna grupa, w Kijowie trzeba zająć minimum 3. miejsce, by się w niej znaleźć.